Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ünlü Yatırımcı Ethereum Düşüşüne Hazır: Short İşlemini 20 Milyon Dolara Çıkardı!

Merkeziyetsiz otonom organizasyon (DAO) Frog Nation’ın eski CFO’su ve ünlü yatırımcı sifu.eth, Ethereum’da (ETH) short yönlü pozisyonlarını artırarak 20 milyona ulaştırdı. 

Kripto analitik platformu Perps Watcher verilerine göre eski CFO sifu.eth, vadeli Ethereum kontratlarında 20 milyon dolar değerinde short (kısa) yönlü pozisyon alarak olası bir değer kaybına karşı bahse girmiş oldu.

Eski CFO’nun pozisyonunu 4,04x kaldıraçla aldığı görüldü. Yatırımcının 13 gün boyunca ekleme yaptığı pozisyonun başlangıç fiyatı mevcut durumda 1.626 dolar olarak kaydedilirken tasfiye fiyatı ise 1.991,06 dolar olduğu görünüyor.

sifu.eth’nin mevcut durumda açtığı pozisyonda gerçekleşmemiş 44 bin dolar zararı bulunuyor.

Eski CFO’nun pozisyonu her ne kadar Ethereum’da bir düşüş beklediği yönünde yorumlansa da bu işlemi finansal korunma (hedging) için yapmış olması da ihtimaller arasında bulunuyor.

Kripto para ekosisteminde de sifu.eth ile benzer şekilde düşüş geleceğine inanan yatırımcılar bulunuyor. Bugün 4 yıllık hareketsizlikten sonra bir kripto para balinası 4,18 milyon dolarlık Ethereum (ETH) satmıştı.

CoinGecko verilerine göre son 24 saat içerisinde %0,8 değer kaybeden Ethereum, yazım itibariyle 1.630 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!