Milyarder risk sermayedarı Tim Draper, beş yıldan kısa bir süre içerisinde, yaptığı Bitcoin yatırımından 89.1 milyon dolar elde etti. Tim Draper, ABD yetkilileri tarafından 2014...

Ünlü Yatırımcı Tim Draper, Bitcoin Yatırımından 5 Yılda 89 Milyon Dolar Elde Etti!

Tim Draper

Milyarder risk sermayedarı Tim Draper, beş yıldan kısa bir süre içerisinde, yaptığı Bitcoin yatırımından 89.1 milyon dolar elde etti.

Tim Draper, ABD yetkilileri tarafından 2014 yılında yapılan açık arttırmada tamı tamına 30.000 BTC satın almıştı. Bitcoin başına 632 dolar ödeyen Draper, müzayedeye katılan diğer bütün isimleri geride bırakmıştı ve o esnada yaptığı yatırım yüzünden eleştirilere bile maruz kalmıştı.

2014 yılında 18.96 milyon dolar harcayan Draper’in Bitcoin portföyü, kripto para biriminin fiyatında %80 civarı düşüş olmasına rağmen 108 milyon dolara yakın bir değere sahip.

Para, Parayı Çeker: Bitcoin En Büyük Örnek

Shark Tank programı sunucusu ve Civic CEO’su Vinny Lingham da, kripto para piyasasının 2018 yılında yaşadığı düzeltmeden kurtulabilmesi için uzun bir süreye ihtiyacı olduğunu ifade etmişti. Lingham özellikle 2017 yılındaki rallinin özellikle bireysel traderlar ve yatırımcılar tarafından yapıldığını ve yatırımcılarının büyük bir kısmının 2018 yılında düzeltmede ciddi miktarlarda kayıplar verdiğini vurguladı.

Birçok yatırımcının hem psikolojik hem de finansal açıdan uzun yıllar toparlanmaya ihtiyaç duyacağını belirten Lingham, konu hakkında şunları ifade etti:

”Kripto para piyasası yeniden yükselecek ancak bu büyük ihtimalle yakın zamanda yaşanan düşüşün hafızalardan silindiği bir anda olacak. Serbest piyasalarda psikolojinin gücünü hafife almayın.”

Ancak Draper gibi kendi net varlıklarının küçük bir kısmı ile yatırım yapan kişiler ise, portföylerinde ciddi bir zarar görmedi ve bunların çoğu hala kazançlı taraf olarak öne çıkmakta. Bu da, birçok piyasada yaşanan bir durum olan ‘para, parayı çeker’ felsefesini haklı çıkarmakta.

Yorum yapmak için tıkla

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

E-Posta Aboneliği

E-Posta aboneliği yaparak son dakika gelişmelerinden ve analizlerden anında haberdar olabilirsiniz!

Aboneliğiniz başarılı bir şekilde alınmıştır.

Bir hata ile karşılaşıldı, tekrar deneyiniz.