Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

USDC İhraççısı Circle’dan Önemli Transfer: Eski CFTC Başkanını Ekibine Kattı!

USD Coin’in (USDC) ihraççısı Circle, ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) eski başkanını Baş Hukuk Sorumlusu olarak işe aldı.

Circle 8 Haziran tarihinde yayınladığı bir basın duyurusunda, başta CFTC olmak üzere üç önemli finansal regülasyon kurumunda görev almış Heath Tarbert’ü Baş Hukuk Sorumlusu ve Kurumsal İşler Başkanı olarak işe aldığını duyurdu.

Geçmişte CFTC, Uluslararası Menkul Kıymetler Komisyonu (IOSCO) ve ABD Hazine Bakanlığı’na (DOJ) ağlı Finansal Hizmetler Komisyonu’nda yönetici görev almış olan Tarbert’ün, Citadel Securities daki iki yıllık Baş Hukuk Sorumluluğu görevinden sonra 1 Temmuz tarihinde Circle’a katılacağı belirtildi.

Circle CEO’su Jeremy Allaire, Tarbert’ün şirket bünyesine katılması hakkında şu ifadelerde bulundu:

Heath’in uzmanlığını ve liderliğini yönetici ekibimize kabul etme fırsatı Circle’ın küresel bir şirket olarak büyümesi yolunda olağanüstü bir adımdır. 

Allaire, Tarbert’ün deneyimi ve bakış açısı ile USDC’nin fayda değerini dünya çapında geliştirmeye yardımcı olacağını dile getirdi. CEO sosyal medya hesabı üzerinden yayınladığı gönderide, şirketin büyümesi ve gelişmesi için dünyanın dört bir yanındaki hükümetlerle sağlam ilişkiler kurması gerektiğinin altını çizdi.

Tarbert, şirket faaliyetlerinin ve Allaire’in vizyonunun uzun süredir ilgisini çektiğini belirtti. Yeni Baş Hukuk Sorumlusu, Circle’ın küresel finansal sistemi geliştirme çabalarına yardımcı olma ve politika yapıcıları sektöre net kurallar getirmeleri için teşvik etme fırsatının kendisini heyecanlandırdığını söyledi.

Tarbert ayrıca Fortune’a verdiği bir demeçte, doların blockchainlerde dijitalleştirilmesinin kaçınılmaz olduğunu ancak ABD’nin inovasyonu engellemeyen, Çin tarzı gözetime izin vermeyen hükümet destekli kripto paralar için bir modele ihtiyacı olduğunu belirtti.

Öte yandan Tarbert, stablecoinlerin gelecekteki ödeme sistemleri için kritik bir role sahip olacağına işaret ederek şu ifadeleri kullandı:

Geleneksel finansal sistem ve blockchain teknolojisi arasında bir yakınlaşma olacak.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!