Avustralya, Adelaide bölgesinin polisi, uyuşturucu yetiştirme odası olarak baskın yaptığı Rob Butvila'nın evinde, ciddi bir kripto para madencilik tesisi ile karşılaştı. Tesis, madencilik cihazlarından elde...

Uyuşturucu Baskını Yapan Polis, Kripto Para Madenciliği İle Karşılaştı!

Bitcoin Hırsızlık Gasp

Avustralya, Adelaide bölgesinin polisi, uyuşturucu yetiştirme odası olarak baskın yaptığı Rob Butvila’nın evinde, ciddi bir kripto para madencilik tesisi ile karşılaştı. Tesis, madencilik cihazlarından elde edilen ısıyı da yapılan özel bir havalandırma sistemi ile dışarıya aktarmakta ve polisin uyuşturucu yetiştirildiğini zannetmesi de tam olarak bu havalandırma yüzünden ortaya çıktı.

Butvila ise polisler tarafından evininin didik didik aranması ve yerle bir edilmesi sonrası yerel polis departmanına karşı dava açmayı düşünüyor. Polis ve hükümet yetkilileri uyuşturucu yetiştirme işlemlerini tespit edebilmek için çeşitli taktiklere başvurmakta ve bu taktikler arasında kızılötesi ısı sensörlerini kullanmak da yer alıyor. Bunun yanı sıra ısıyı sağlamak için ciddi bir elektrik harcamak gerektiğini de göz önüne alırsak, kripto para madencilik cihazlarının neden olduğu elektrik faturası da tanıma tam olarak uyum sağlamakta.

Güney Avustralya Polis kuvvetleri tarafından evi basılan Butvila, eve vardığında kapıların odaların pencerelerin ve buna benzer her şeyin ya kırıldığını ya da ortadan kaldırıldığını iddia etmekte. Polis işi daha da zorlaştırıp bütün mekanı açıp bırakmış ve bunun yanı sıra Butvila’nın hard diskini almış. Güvenlik kamerasının kablosunu da kesen polis kuvvetleri, Butvila’nın iddiasına göre en azından 1000 dolarlık zarara neden oldu.

Polis kuvvetleri sözcüsü  ise konu hakkında eve bir not bıraktıklarını ve zararın karşılanacağını vurguladı. Görünüşe göre polis bu sefer yanlış bir baskın yaptı.

Yorum yapmak için tıkla

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

E-Posta Aboneliği

E-Posta aboneliği yaparak son dakika gelişmelerinden ve analizlerden anında haberdar olabilirsiniz!

Aboneliğiniz başarılı bir şekilde alınmıştır.

Bir hata ile karşılaşıldı, tekrar deneyiniz.