verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

VanEck, ETP Ürünleri Arasına Terra’yı (LUNA) Ekliyor

Yönetimi altında yaklaşık 82 milyar dolarlık varlığı bulunan yatırım şirketi VanEck, Terra tabanlı bir borsa yatırım ürünü listeleyeceğini (ETP) duyurdu.

VanEck’in kripto direktörü Gabor Gurbacs, 5 Nisan tarihinde resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamayla Terra ETP’sini listeleyeceklerini duyurdu.

Gabor Gurbacs ayrıca,” Terra’nın bitcoin satın alma girişimleri için özellikle heyecanlıyım. Dünyada giderek daha fazla varlık bitcoin tarafından desteklenecek.” dedi.

VanEck, altın ve Bitcoin (BTC) madencilik şirketlerine yatırım yapan yeni bir borsa yatırım fonu (ETF) başlatmak için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) başvuruda bulunmuştu. Ayrıca şirket daha önce Solana (SOL), Polkadot (DOT) ve TRON (TRX) ETP’lerini piyasaya sürmüştü.

İlgili yazı:  VanEck, Altın ve Bitcoin (BTC) Madencilik Şirketlerine Yatırım Yapan Yeni Bir ETF İçin SEC'ye Başvuruda Bulundu

 

Şu ana kadar henüz herhangi bir spot ETF başvurunu onaylamayan SEC, geçtiğimiz kasım ayında VanEck’in spot Bitcoin ETF başvurusunu da reddetmişti.