Venezuella ve Rus hükümet yetkilileri, bu hafta Moskova'da yapılan bir toplantıda Venezuella’nın çıkarmış olduğu yeni kripto para konusunda görüş alış verişinde bulundu. Venezüella Maliye Bakanı...

Venezuella ve Rusya Petro Hakkında Görüştü

venezuela ve rusya petro

Venezuella ve Rus hükümet yetkilileri, bu hafta Moskova’da yapılan bir toplantıda Venezuella’nın çıkarmış olduğu yeni kripto para konusunda görüş alış verişinde bulundu.

Venezüella Maliye Bakanı Simon Zerpa Delgado, resmi hesabından yayınlandığı tweetlerde, iki hükumet arasındaki işbirliğini görüşmek üzere Çarşamba günü Moskova’ya geldiğini ve yapılan toplantıda, Aralık ayında açıklanan  ve Salı günü görücüye çıkarak dünya basınında geniş yer bulan Petro tokenının da gündeme geldiğini duyurdu.

Delgado’nun attığı tweet:

“Toplantıda iki ülke arasındaki ekonomik ve mali işbirliğinin görüşülmesinin yanı sıra Venezuela’nın yeni kripto parası Petro hakkında da Min. Siluánov ile en güncel bilgiler paylaşıldı.”

Delgado tweetinin devam eden kısmında; “Rusya ve Venezuela ticari işbirliğini güçlendirmeye devam edecek.” dedi ve şöyle devam etti;  “Bunun yanında emperyal gerginliklerinin olmadığı, çok kutuplu ve çoğulcu bir dünyanın inşasında beraber ilerleyeceğiz.”

Verilen mesajlar ise Rus hükumetinin, Venezuela Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro’nun ülkeye uygulanan uluslararası yaptırımların önüne geçmek için kullanacağı sözü verdiği Petro tokenının geliştirilmesinde nasıl bir rol oynayacağına açıklık getirmedi. Ancak daha önce çıkan haberler, Rus Aerotrading şirketinin projeyle bağlantılı olduğunu bildirmişti.

Venezuela vatandaşları göre ise durum biraz karışık görünüyor. Bazıları yeni çıkarılan kripto parayı “yeni bir ekonomik çağın” başlangıcı olarak karşılarken, bazıları ise bunu yolsuzluk için bir araç olarak kullanılacağını düşünüyor.

Kaynak: CoinDesk

Yorum yapmak için tıkla

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

E-Posta Aboneliği

E-Posta aboneliği yaparak son dakika gelişmelerinden ve analizlerden anında haberdar olabilirsiniz!

Aboneliğiniz başarılı bir şekilde alınmıştır.

Bir hata ile karşılaşıldı, tekrar deneyiniz.