Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Vitalik Buterin Ünlü Meme Coinlerini Eleştirdi: Fiyatta Düşüş Yaşanıyor!

Ethereum (ETH) kurucu ortağı Vitalik Buterin, meme coin hakkındaki paylaşımıyla dikkat çekti.

Vitalik Buterin 5 Haziran günü Ark Invest kripto bölümünün eski yöneticisi ve analist Chris Burniske’nin X gönderine yanıt verdi. Söz konusu yanıtta, rapçi Iggy Azalea’nın piyasaya sürdüğü meme coin MOTHER  özelinden bir tartışma başlattı.

Son günlerde piyasaya meşhurlar tarafından sürülen meme coinler hakkında mutsuzluğunu dile getiren Buterin, bunların amaçsız olduğunu belirtti:

Şu ana kadar “bu döngünün ünlü deneylerinden” oldukça mutsuzum. “Amaca yönelik bir araç olarak finansallaşma”, amacın değerli olup olmadığına göre saygı duyabilirim (sağlık, açık kaynak yazılım, sanat vb.) Finansallaşma “son ürün olarak” korkunç. Ashton ve Mila’nın Stoner Cats’i, 2024 ünlü meme coin döneminde gördüğümüz her şeyden çok daha onurluydu; en azından finanse edilen gerçek bir gösteri vardı. İşleri nasıl daha iyi bir yöne doğru ilerletebiliriz?

Ünlülerin meme coinleri oldukça talep gördü

ABD’li sunucu Caitlyn Jenner, Iggy Azalea ve rapçi Rich the Kid gibi isimler son haftalarda meme coin piyasasına giriş yaparak dikkat çekti.

Milyonlarca takipçiye sahip ünlü isimlerin bu paylaşımları, yatırımcıların ilgisini çekmeyi başardı. Beklenmedik meme coin paylaşımları ilk günlerde “acaba hesapları mı ele geçirildi?” sorusunu bile akıllara getirmişti. 28 Mayıs günü piyasaya MOTHER, kısa sürede 108 milyon dolar piyasa değerine ulaştı.

Buterin’in paylaşımının ardından MOTHER fiyatında %7 civarında düşüş görüldü.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!