verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Vodafone, Dünyanın İlk Kısa Mesajını NFT Olarak Açık Arttırmaya Çıkarıyor

Vodafone, alt yapısında gönderilen ve dünyanın ilk SMS’i olan “Merry Chrismas” mesajını NFT olarak açık arttırmaya çıkarıyor

SMS, 3 Aralık 1992 yılında Vodafone çalışanı Richard Jarvis tarafınca teslim alındı. NFT satışından elde edilecek gelir, Birleşmiş Milletler Mülteci Ajansı’na (UNHCR) bağışlanacak. UNHCR, mevcut bilinen 82,4 milyon mülteciyi korumaya ve mülteci sorunlarına çözüm bulmaya çalışan bir kuruluştur.

Vodafone İngiltere CEO’su Ahmet Essam konu ile ilgili:

Desteğe ihtiyacı olan insanlara yardım etmek için geçmişten gelen büyük bir teknolojiyi günümüzün en son teknolojisiyle bir araya getirmekten gurur duyuyoruz.

açıklamalarında bulundu.

Ethereum alt yapısında oluşturulan NFT’nin açık arttırması, 21 aralık tarihinde Fransa’da bulunan Aguttes Müzayede Evi tarafından gerçekleştirilecek. Açık arttırmada en yüksek teklifi verecek kişi, dünyada ilk SMS’in atılmasını sağlayan protokolün mülkiyet hakkına sahip olacak.

Müzayede evinin kurucusu Maximilian Aguttes:

İlk basılı kitap, ilk telefon görüşmesi, ilk e-posta tüm bu icatlar dünyamızı değiştirdi. 1992’de alınan Bu kısa mesaj, insanlığın ve teknolojinin geliştiğinin tarihi bir kanıtıdır. Tarihin bir parçası olarak bu satışı desteklemekten mutluyuz.

dedi.

 

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!