verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Walmart CTO’suna Göre Kripto Paralar Gelecekte Ödeme Sistemlerinin Önemli Bir Parçası Olacak

Dünyanın en büyük perakende zincirlerinden biri olan Walmart’ın CTO’su Suresh Kumar, kriptonun metaverse ve sosyal medyada önemli bir ödeme aracı olacağını öne sürdü.

Suresh Kumar 17 Ekim tarihinde Yahoo Finance’de düzenlenen finansal piyasalar zirvesindeki konuşmasında, Walmart’ın kripto paralara karşı duruşunu özetledi. Ayrıca Kumar, kripto paraların müşterilerin ödeme alışkanlıkları üzerindeki olası etkilerine de değindi.

CTO, Walmart’ın her zaman kripto para ve metaverse dünyasına karşı olumlu yaklaştığını ifade etti. Kumar kripto para birimlerinin insanların ödeme alışkanlıklarını büyük ölçüde değiştireceğini belirtti. Müşterilerin ilham alma ve ürünleri keşfetme konusunda radikal değişimler geçirdiğine değinen Kumar, kripto paraların bu alanların tam ortasına düştüğünü ifade etti. Yönetici, tüm teknolojilerin ve araçların nihayetinde müşterilerin ürünleri keşfetme ve ödeme yöntemleri üzerindeki etkileri ile konuşulacağını öne sürdü.

Walmart son zamanlarda teknolojik gelişmelere en hızlı ayak uyduran perakendecilerden biri olarak öne çıktı. Eylül ayının sonlarına doğru Walmart Land’ı piyasaya sürerek Roblox Metaverse’e giriş yaptı. Şirket açtığı tesiste kullanıcılarına oyunlar ve çeşitli etkinlikler düzenlemenin yanı sıra “verch” adı verilen sanal ürünlerin satışını da gerçekleştiriyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!