verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Weiss Ratings: BTC, 4 Bin Dolara İnecek

Ünlü kripto para analiz firması Weiss Ratings, dün itibariyle bir tweet attı ve Bitcoin’in şu anda overbought konumda olduğunu belirtti. Firma, bu sürecin de etkisiyle kısa vadede Bitcoin fiyatının 4 bin dolara ineceğini iddia etti.

Bu ön görü eğer gerçekleşirse, Bitcoin’in şimdiki seviyelerinden kısa vadede yaklaşık yüzde 20’lik bir düşüş yaşaması bekleniyor. Weiss Ratings’in attığı tweette de şu ifadeler yer aldı:

”Bitcoin 5 bin doların altına düşebilir. Şu anda ana destek seviyesi 5 bin dolar olarak görünüyor ve bu seviye, diğer kripto paralar için de aslında kritik bir eşik. Şu anda kısa vadede piyasa overbought durumda ve bizim senaryomuza göre, lider kripto para birimi 4 bin dolara inecek.”

Bu analiz, işin aslına bakılacak olursa biraz eksik kalmış durumda ve bu haliyle de, kripto para sektörünün ciddi tepkisini çekti. Birçok kişi, Weiss Ratings’in pek bir done ya da grafik sunmadan bir tweet attığını ve bu durumun da kasten yapılmış olabileceğinden yola çıkarak, firmaya sert eleştriler yaptı.

Eğer olur da, Weiss Ratings haklı çıkarsa, bu düşüşün sektördeki havayı yeniden karamsarlık düzeyine getireceği aşikar. Birçok kişinin, Bitcoin ile ilgili yeniden olumsuz düşünmeye başlaması da, bu düşüş ile birlikte yeniden mümkün olabilir.

Bakalım, Weiss Ratings’in bu ön görüsü, önümüzdeki günlerde nasıl bir değerlendirmeye tabii olacak?

Leave a comment