verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Yatırım Devi BlackRock’ın CIO’su: Bitcoin Gelip Geçici Bir Şey Değil

BlackRock şirketinin CIO’su, CNBC’de yayınlanan bir programda Bitcoin ile ilgili bazı yorumlar yaptı. CIO, programda Bitcoin’in gelip geçici bir şey olmadığına inandığını söyledi.

Yatırım devi BlackRock CIO’su Rick Rieder, Bitcoin hakkında bazı yorumlarda bulundu. CNBC’nin Squawk Box programına konuk olan Rieder’a Bitcoin fiyatı yükselmeye devam ederken hükümetlerin BTC’yi düzenlemeye çalışıp çalışmayacağı soruldu. Rick Reider, Bitcoin’in gelip geçici değil aksine kalıcı olduğuna inandığını şu sözleriyle dile getirdi:

“Bence Bitcoin gelip geçici değil. Peki Bitcoin boğası mıyım? Kurumsal veya iş portföylerimde pek yer verdiğimi söyleyemem.”

U.Today’in aktardıklarına göre, Rick Reider aynı zamanda Bitcoin’in altının yerini alabileceğini de söyledi ve şu yorumu yaptı:

“Bitcoin’in altının yerini alabilecek kadar güçlü ve dayanıklı bir mekanizma olduğunu düşünüyor muyum? Evet, çünkü altın külçeyle dolaşmaktan daha iyi bir işlevselliğe sahip.”

Coindesk’in haberinde, Squawk Box programında CBDC konusuna da değinildiği ve Rick Reider’ın Y kuşağının teknolojiye ve kripto para birimine olan duyarlılığının gerçek olduğuna inandığını dile getirdiği belirtildi. Reider’a göre, dijital ödeme sistemleri de bu duyarlılık kadar gerçek.

BlackRock’ın Bitcoin’i var mı?

Microstrategy’nin en büyük hissedarı olan BlackRock, New York merkezli yatırım yönetimi şirketidir. BlackRock 7.4 trilyon dolarlık varlığı ile 2019 son çeyrek raporuna göre dünyanın en büyük varlık yöneticisi pozisyonuna sahip olmuştur. Money CNN‘in verilerine göre BlackRock şirketi, Microstrategy hisselerinin %14.79‘una sahip. Daha önce paylaşılan bazı haberlerde, BlackRock şirketinin dolaylı olarak Microstrategy’nin sahip olduğu Bitcoin’lere ortak olduğu söylenmişti.

bitcoin-blackrock

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!