Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Yeni Bitcoin Adresleri 2 Yılın En Yüksek Seviyesinde: Günlük 500 Bin Barajı Aşıldı!

Bitcoin (BTC) oluşturulan yeni benzersiz adreslerin yedi günlük ortalaması 500 bini aşarak 2 yılın en yüksek seviyesine ulaştı.

The Block’tan alınan on-chain veriler 12 Temmuz tarihinde Bitcoin ağında oluşturulan yeni benzersiz adreslerin 7 günlük ortalamasının 501 bin ile 2021 yılından bu yana en yüksek seviyesine eriştiğini ortaya koydu.

Rekor, nisan ayındaki ulaşılan 499 binlik zirvenin geri bırakılmasıyla gerçekleşti. Ayrıca 500 bin sınırının 2021 yılı mayıs ayından bu yana erişilen en yüksek seviye olarak kaydedildiği de görüldü.

Bunun yanı sıra cüzdan ortalamasındaki artışın dünyanın en büyük varlık yönetim şirketi BlackRock öncülüğünde yeniden alevlenen spot Bitcoin ETF (borsa yatırım fonu) çalışmaları ile de uyumlu olduğu dikkatleri çekti.

Yeni cüzdan ortalamasındaki yıllık artış %22 olarak tespit edildi. Bitcoin de cüzdan ortalamasındaki artışa 16,4 bin dolardan 29,8 bin dolara yükselerek %80’lik değer artışı ile eşlik etti.

Coingecko verilerine göre son 30 gün içerisinde %13,3 değer kazan Bitcoin son 24 saat içerisinde %0,8 değer kaybederek yazım itibariyle 29.876 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!