Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

21Shares’tan Bu 6 Kripto Para İçin Dünyada Bir İlk

Kripto yatırım ürünü ihraççısı 21Shares, dünyanın ilk çeşitlendirilmiş staking geliri sunan borsa yatırım ürününü (ETP) piyasa sürdü.

İsviçre merkezli 21Shares dün yaptığı açıklamada, dünyadaki ilk çeşitlendirilmiş staking geliri sunan ETP’yi piyasaya sürdüğünü duyurdu. “21Shares Staking Basket Index ETP” isimli kripto stake endeksi bu ürün, PoS (Hisse kanıtı) ile çalışan kripto para birimlerine odaklanacak. “STAKE” koduyla BX Swiss borsasında 17 Ocak itibariyle işleme başlayan ETP’nin şuan için yönetimi altında 104 bin dolar bulunuyor.

Halihazırda 21Shares Solana Staking ETP ve 21Shares Tezos Staking ETP’si için hizmet veren şirket, 21Shares Staking Basket Index ETP’i için Binance Coin (BNB), Cardano (ADA), Cosmos (ATOM), Polkadot (DOT), Solana (SOL) ve Tezos (XTZ) olmak üzere piyasanın köklü ve güvenilir kripto paralarını takip edecek.

21Shares ve ana firması 21.co, stake ürünlerinin dahil edilmesiyle birlikte 12 borsada 47 kripto ETP ürünü sunuyor. 21Shares staking endeks metodolojisi, İsveçli endeks sağlayıcısı Vinter ile işbirliği içinde oluşturuldu.

21.co ETP Ürün Direktörü Arthur Krause konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Staking, kripto sahiplerinin varlıklarını kilitleme karşılığında ödüller kazanmalarına olanak tanıyan blok zinciri ekosisteminin uzun süredir devam eden bir özelliğidir. Bu kapsamda sunduğumuz ürünler, ağın güvenliğine katkıda bulunarak ek getiri sunabilecek pasif bir getiri elde etmek için ETP’nin varlıklarını kullanarak yatırımcılara değer sağlıyor.

Şirketin ilk staking ETP denemesi olan “21Shares Tezos Staking ETP” 2019 yılında piyasaya sürüldü. Ardından Haziran 2021’de “21Shares Solana Staking ETP” hizmeti kullanıcılarla buluşturuldu.

21Shares, geçtiğimiz ekim ayında yaptığı duyuru ile Orta Doğu’nun ilk fiziksel destekli Bitcoin ETP‘sini Nasdaq Dubai’de listelemişti.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!