verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Aave’nin (AAVE) Yeni Stablecoin Projesiyle On-Chain Aktivitesi ve Fiyatı Yükselişte

Merkeziyetsiz finans (DeFi) protokolü Aave’nin yeni stablecoin projesini oylamaya sunmasından bu yana günlük aktif adres sayısında artış yaşanırken aynı zamanda yerel kripto para birimi ise yükselişini sürdürüyor.

Temmuz ayının başlarında yatırımcılarına getiri sağlayacak ve aşırı teminatlandırılmış yeni merkeziyetsiz stablecoin projesi GHO’yu duyuran DeFi protokolü Aave, geçtiğimiz günlerde yerel stablecoin projesini topluluk oylamasına sunmuş ve oylama büyük çoğunlukla onaylanmıştı.

Araştırma şirketi IntoTheBlock, 1 Ağustos Pazartesi günü resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda Aave’deki on-chain aktivitenin oylamadan bu yana artığını bildirdi.

AAVE token’ı için on-chain aktivite yükseliş trendinde. Aave, GHO stablecoin’i ile ilerlerken, günlük aktif adres sayısı son zamanlarda yıllık en yüksek seviyeye ulaştı. AAVE token’ı son dip seviyesinden %114 arttı.

Resim

IntoTheBlock tarafından sağlanan verilere göre Aave’deki günlük aktif adres sayısı geçtiğimiz hafta 1.860‘ın üzerine çıktı. Benzer bir aktivite mart ayının sonlarında görülmüştü.

Öte yandan Aave’nin yerel kripto para birimi AAVE ise stablecoin projesinin duyurulmasından bu yana yükseliş gösteriyor. Mayıs ayından itibaren kripto para piyasasının genelinde yaşanan düşüşte 46 dolar seviyelerine kadar gerileyen AAVE, duyuru ile birlikte değer kazanmaya başlayarak 106 dolara kadar yükseldi.

CoinGecko verilerine göre son 30 günlük periyotta %62,9 değer kazanan AAVE, haberin kaleme alındığı sıralarda Mayıs 2021 tarihinde ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) olan 661 doların %86,1 altında 94,33 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!