Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ABD’li Ödeme Şirketi Kripto Para Hizmetini Sonlandırıyor: Hisse Fiyatı Çakıldı

ABD merkezli ödeme şirketi Affirm işgücü kesintisi planı kapsamında Bitcoin (BTC) ve kripto para hizmetleri birimini kapatacağını duyurdu.

Affirm 8 Şubat tarihinde resmi web sitesi üzerinde yayınladığı açıklamada, Affirm Crypto adı verilen Bitcoin ve kripto para alım-satım ve depolama hizmetleri birimini kapatacağını bildirdi. Şirket ayrıca planlanan yol haritası kapsamında çalışanlarının yaklaşık %19’unun görevine son vereceğini ve bununla bağlantılı olarak bazı yan projelerini sonlandıracağı veya erteleyeceğini aktardı.

Affirm, mevcut makroekonomik çevreye hakim olan belirsizliğe karşı olabildiğince güçlü bir bilançoyla mücadele etmek için ana faaliyet alanlarına ağırlık vereceğini söyledi.

Verilen bilgilere göre şirket 2 Mart tarihi itibariyle Bitcoin ve kripto alım satımını kapatırken 31 Mart tarihinde Affirm Cryptocurrency programını tamamen sonlandıracak. Programın sona ereceği tarihe kadar bakiyelerinin transferini sağlamayan kullanıcıların varlıkları itibari para birimlerine çevrilerek Affirm Savings hesaplarına aktarılacak.

Şirketin CFO’su Michael Linford konu hakkında şu ifadeleri kullandı:

Giderleri kısmak adına kararlı adımlar attık ve artık maliyet tabanımızın ürün yol haritamızı ve uzun vadeli büyüme hedeflerimizi desteklerken karlılık hedeflerimizi de karşılamak için uygun boyutta olduğuna inanıyoruz dedi.

Yayınlanan açıklamayla birlikte Affirm (AFRM) hisse fiyatı, 17,42 dolar seviyelerinden %27 düşüşle 12,7 dolar seviyelerine geriledi. Daha sonra ufak bir toparlanma yaşayan AFRM, henüz kapalı olan ABD piyasalarında 12,96 dolar seviyelerinde bulunuyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!