Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Apple’dan Bitcoin İçin Kısa Süre İçerisinde İkinci Ret Geldi!

Teknoloji devi Apple, Damus’a uyarı göndermesinin ardından şimdi de Bitcoin (BTC) cüzdan uygulaması Zeus’un son güncelleme sürümünü reddetti.

Apple, Bitcoin ödemeleri sunan merkeziyetsiz sosyal medya platformu Damus’a uyarı gönderdikten kısa bir süre sonra Bitcoin Lightning Network özelliği bulunan cüzdan uygulaması Zeus’un son güncellemesini reddetti.

Zeus’un kurucusu Evan Kaloudis, uygulamanın yeni sürümünün reddedilmesinin başlıca nedeni olarak gerekli lisanslar ve izinler olmadan Bitcoin ile yapılacak işlemlerin Apple tarafından kabul görmemesi olduğunu söyledi.

Kaloudis tarafından paylaşılan bir sosyal medya gönderisinde, Apple’ın ret kararına dair kullandığı şu cümlelere dikkat çekildi:

Uygulamanız sanal bir para biriminin iletimini kolaylaştırıyor ancak ilgili bir borsa veya tanınmış bir finans kurumu tarafından sunulmadı. Bu sorunu çözmek için, lütfen uygulamanızın şu anda mevcut olduğu tüm konumlarda kripto para birimi değişim özelliklerine sahip bir uygulamayı dağıtmak için gerekli lisanslara ve izinlere sahip olduğunuzu gösteren belgesel kanıtlar sağlayın.

Konuya değinen USDT ihraççısı Tether’in CTO’su Paolo Ardoino ise sorunun basit bir şekilde çözülebileceğini dile getirdi. Zeus uygulamasının bir borsa gibi işlev görmemesinin ve borsalarla benzer özelliğe bile sahip olmamasını işaret eden Ardoino, uzlaşmanın bu doğrultuda sağlanabileceğini vurguladı:

Ürünün yazlınca bir yazılım arabirimi olması ve varlıkların saklanmıyor oluşu çözümü kolaylaştıracaktır.

Halihazırda App Store’da bir başka Bitcoin cüzdanı Breez ekibi ise sosyal medya gönderisinde, Zeus’a destek çıktı. Varlık tutma amacı olmayan cüzdanların Apple tarafından onaylanması gerektiğini belirten ekip, bu bölümde özel bir istisnanın olduğuna değindi.

Zeus’un bir önceki sürümü hala App Store’da kullanıcılar tarafından erişilebilir halde yer almaya devam ediyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!