verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Argo Blockchain, 2021’in İlk Yarısında 43.1 Milyon Dolarlık Gelir Elde Etti

Madencilik şirketi Argo Blockchain, 2021’in ilk yarısında elde ettiği gelirin, 2020’nin ilk yarısına kıyasla yüzde 180 arttığını açıkladı.

Londra Menkul Kıymetler Borsasında listelenen Argo Blockchain, hem Bitcoin fiyatındaki yükseliş hem de üretimdeki artışın bir sonucu olarak 2021’in ilk yarısında yaklaşık 43.15 milyon dolarlık bir gelir elde ettiklerini duyurdu. Şirket; Faiz, Amortisman ve Vergi Öncesi Kârının (FAVÖK) yüzde 332’lik bir yükseliş sergileyerek 22 milyon dolara çıktığını belirtti. Bu miktar, geçtiğimiz yılın ilk yarısında 5.13 milyon dolardı.

Argo Blockchain’in 30 Haziran itibarıyla tuttuğu Bitcoin miktarı, 1.268 oldu. Bir önceki yıl şirket, aynı tarihte, 127 BTC tutuyordu.

Şirket ayrıca, Çin’de Bitcoin madencilerine karşı başlatılan savaş sonrası haziran ve temmuz ayının sonlarındaki madencilik zorluğunda önemli değişiklik yaşandığına dikkat çekti ve bu durumun “Argo’nun aynı hash gücüyle ürettiği Bitcoin’lerin sayısında artışa yol açtığını” söyledi.

Argo, ön siparişini verdiği ve ePIC madencilik teknolojilerinden kendilerine özel üretilecek olan 8 milyon dolar değerindeki madencilik teçhizatının siparişini ise iptal ettiğini açıkladı. Bu araçların 2021’in dördüncü çeyreğinde teslim edilmesi planlanıyordu.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!