Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Arhur Hayes’in Rekor Tahmini: Bitcoin Bu Zamana Kadar 1 Milyon Dolara Ulaşabilir!

Eski Bitmex CEO’su Arthur Hayes, ABD merkezli ekonomik kriz dahil birkaç faktörün Bitcoin’i (BTC) gelecek 3 yıl içerisinde 1 milyon dolara taşıyabileceğini iddia etti.

Arthur Hayes popüler YouTuber Tom Bilyeu’nun 4 Ekim tarihli yayınında, Bitcoin hakkında dudak uçuklatan fiyat tahminlerinde bulundu. ABD’nin içine sürüklendiği ekonomik krizin Bitcoin’i 2026 yılına kadar 750 bin dolar ile 1 milyon dolar arasında bir fiyata yükselteceğini öne süren Hayes, 2024 yılı için de bir tahmin yaptı.

Hayes, Nisan 2024’de gerçekleşecek Bitcoin halvinginin diğer faktörlerle birleşerek fiyatı 2024 yılı sonunda yaklaşık 70.000 dolar bandına taşıyabileceğini ön gördü. Öte yandan yükselişin sadece Bitcoin’de değil NASDAQ ve S&P 500 gibi yatırım ürünleri özelinde de yaşanacağını savundu.

Hayes ileri sürdüğü kaos senaryolarında ABD’nin faiz oranlarını sıfıra düşürmesi gerekecek bir mali krize sürüklenebileceğini ya da faiz oranlarının arttığı ancak hükümetlerin harcama oranları kadar hızlı olmadığı bir gerçeklikten söz etti.

Hükümetin finansal sistemi kurtarabilmek için ciddi oranda para basmaya başlayacağına inanan deneyimli isim, bu para basımların Bitcoin dahil finansal risk ürünlerinde ciddi bir yükselişi tetikleyeceğini söyledi.

Hayes 4 Ekim tarihli sosyal medya paylaşımında, ABD’nin içinde bulunduğu ekonomik çıkmazın günün sonunda Bitcoin’de boğa piyasasını başlatacağını vurgulamıştı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!