verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ark Invest’ten Artan Talep Ortasında Coinbase Hisselerine 5,7 Milyon Dolarlık Yatırım Daha

Cathie Wood’un yatırım şirketi Ark Invest, yaklaşık 5,7 milyon dolarlık Coinbase (COIN) hissesi daha alarak şirket içerisindeki yatırımlarını artırdı.

Ark Invest, düşük seyreden COIN fiyatını değerlendirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz yılın aralık ayı içerisinde toplamda 9 sefer COIN alımı yapan Ark Invest, 2023 yılında da düşük seyreden Coinbase’e olan yatırımlarını arttırdı. Şirket, toplam değeri yaklaşık olarak 5,7 milyon dolara denk gelen 172.276 hisseyi daha portföyüne ekledi.

Alımlar, şirketin yönetimi altında olan Ark Fintech Innovation ETF (ARKF) ve Ark Next Generation Internet ETF (ARKW) fonları aracılığıyla yapıldı. Toplamda 172.276 hissenin, 27.813 tanesi ARKW, 144.63 tanesi ise ARKF bünyesine alındı.

Coinbase her ne kadar çeşitli uyum sorunları nedeniyle regülatörlerle çeşitli mücadeleler içerisinde bulunsa da 4 Ocak tarihinde New York Mali Hizmetler Departmanı (NYSDFS) ile yaptığı 100 milyon dolarlık uzlaşma haberinin ardından yatırımcıların ilgisini tekrardan üzerine çekmişti.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!