verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ava Labs ile Gündeme Gelen Kripto Avukatı Kurucu Ortağı Olduğu Hukuk Şirketinden Ayrıldı

CryptoLeaks’in hakkında sızdırdığı dosyalar sonrasında piyasada birçok spekülasyona konu olan kripto avukatı Kyle Roche, ortağı olduğu hukuk şirketinden ayrıldı.

Roche Freedman hukuk şirketi 19 Ekim tarihinde yaptığı açıklamada, kurucu ortak ve avukat Kyle Roche ile yollarını ayırdıklarını ve firmanın yeni isminin Freedman Normand Friedland olarak değiştirildiğini duyurdu.

Açıklamalarda ayrılığın sebebine dair detaylara yer verilmemiş olsa da, yol ayrımına mahkemelerin sızan belgelerden sonra Roche’a karşı değişen tutumlarının etken olduğu düşünülüyor.

Geçtiğimiz ay anonim paylaşım sitesi CryptoLeaks’te Roche’un, Ava Labs’ın lehine rakiplerini hukuki yollarla kasıtlı olarak zor duruma düşürdüğünü ifade eden gizli kayıtlarının yayınlanması piyasalarda büyük bir tepkiye yol açmıştı. Kayıtların ortaya çıkmasıyla beraber Roche, birçok davadan hakim yoluyla veya kendi isteğiyle çekilmişti. Ancak kaynaklara göre Roche’un geri adım atması şirketin davalardan dışlanmasının ve güvenilirliğinin yara almasının önüne geçemedi. Şirket bu noktada Roche ile yollarını ayırma kararı aldı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!