Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Balinadan Cüretkar Hamle: Bu Altcoin’de Alım Yapmak İçin Elindekini Zararına Sattı!

Merkeziyetsiz finans devi (DeFi) Maker DAO (MKR) fiyatı, son 17 ayın en yüksek seviyesine ulaşırken bir balina zararına satış yaparak milyonlarca dolarlık alım gerçekleştirdi.

Maker, fiyatının son 17 ayın en yüksek seviyesine çıkmasıyla birlikte balinaların gözdesi oldu. On-chain analitik platformu Loononchain 28 Eylül tarihinde Twitter hesabından paylaştığı gönderide, bir balinanın dikkat çeken hamlelerine yer verdi.

Paylaşımda, 7 Ağustos tarihinde 5,86 dolar ortalama ile Binance’den 1,97 milyon dolar değerinde 335 bin Uniswap (UNI) çektiği belirtilen balinanın zararına satış yaparak MKR aldığı vurgulandı. Balina, 335 bin UNI’yi 1,43 milyon dolar karşılığı Ethereum’a (ETH) çevirerek 958 MKR satın aldı.

Lookonchain ayrıca başka bir gönderide, bir balinanın daha alım yaptığını paylaştı. “0x6CEa” adlı cüzdan sahibinin 800 bin dolar karşılığında 1.492 dolar seviyelerinden 536 MKR satın aldığını belirtildi.

Balinaların son zamanlarda MKR özelinde yaptığı hamleler büyük bir ralli beklentisi içerisinde olduklarını akıllara getirdi.

Kripto hedge fonu Ouroboros Capital tarafından geçtiğimiz günlerde paylaşılan tahminde, MKR için 1.600 dolar seviyesi hedeflenirken yükselişin devam etmesinin olası olduğu vurgulanmıştı.

CoinGecko verilerine göre bu yıl gösterdiği %118’lik performansla Bitcoin’i (BTC) sollayan MKR, son 24 saatte %8 yükseliş yaşayarak yazım esnasında 1.524 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!