verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Binance CEO’su Boğa Sinyali Dedi, Çin Geri Adım Attı: Bitcoin Videosu Kaldırıldı!

Çin’in devlet kontrolündeki en büyük televizyon kanalı CCTV, Bitcoin (BTC) hakkında yayınladığı videoyu Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun (CZ) açıklamasından kısa bir süre sonra sildi.

CCTV, 24 Mayıs tarihinde online platformu üzerinden Bitcoin ve kripto para sektörüyle alakalı bir video paylaşmıştı. Canlı yayından bir kesit olarak alınan ve internet üzerinde paylaşılan bu video kripto para topluluğunu heyecanlandırdı. Bu heyecana dahil olan CZ, söz konusu videonun büyük bir gelişme olduğunu belirtmiş ve bir boğa sinyali olarak yorumlamıştı.

Fakat CZ’nin bu açıklamasının üstünden 1 gün geçmeden habere konu olan video CCTV’nin platformundan kaldırıldı. Çin hükümetinin Bitcoin’i yasaklamasından 2 yıl sonra devlet televizyonlarında böyle bir içeriğe yer vermesi her ne kadar yatırımcıları sevindirmiş olsa da videonun kısa süre içerisinde silinmesi şaşkınlıkla yarattı.

Öte yandan Hong Kong hızla bir kripto para merkezi haline gelirken Çin’in bu konudaki yasal desteği piyasa tarafından genel anlamda pozitif olarak yorumlanıyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!