verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Binance Durmuyor: Güney Koreli Borsanın Çoğunluk Hissesini Satın Aldı!

Binance, Güney Kore merkezli kripto borsası GOPAX’ın çoğunluk hissesini satın alırken bu durum borsanın ülke pazarına geri dönüşü olarak yorumlandı.

Bloomberg tarafından yapılan bir habere göre Binance, likidite kriziyle boğuşan Güney Kore merkezli kripto para borsası GOPAX‘ın çoğunluk hissesini satın aldı. Anlaşma detaylarına göre satın almanın finansmanı, Binance’in bir milyar dolar olarak belirlediği ardından bir milyar dolar daha taahhüt ettiği endüstriyi kurtarma fonu Industry Recovery Initiative (IRI) tarafından geldi.

Bununla birlikte Binance, GOPAX üzerindeki çoğunluk hisseleri aracılığıyla Güney Kore pazarına geri dönmüş oldu. Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ) konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

GOPAX ile bu adımı atmanın Kore kripto ve blok zinciri endüstrisini daha da yeniden inşa edeceğini umuyoruz.

GOPAX’ın ana şirketi Streami Inc. iflas eden Genesis Global‘in bilinen en büyük 10 alacaklısından biriydi. Borsa, bu durumun yarattığı domino etkisiyle özellikle son birkaç aydır finansal krize sürüklenmişti. Binance ile sağlanan anlaşmayı yorumlayan şirket yetkilileri, anlaşmanın temel amacının müşterileri desteklemek ve varlıklarını çekmek isteyen müşterilerin bunu yapabilmesini sağlamak olduğunu vurguladı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!