verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Binance’in Kurtarma Fonuna 1 Milyar Dolar Daha: Destek Arayan 150 Başvuru Geldi

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), endüstri kurtarma fonuna 1 milyar dolar daha tahsis edilerek 2 milyar dolara çıkarıldığını duyurdu. Şuan için kayıtlı 7 destekçisi bulunan fona, destek arayan 150 farklı kurum tarafından başvuruda bulunuldu.

CEO CZ, başta 1 milyar dolar olarak açıklanan ancak ihtiyaç duyulması halinde yakın gelecekte 2 milyar dolara kadar çıkarabileceği belirtilen Binance’in endüstriyi kurtarma fonu Industry Recovery Initiative (IRI) için ekstra 1 milyar dolar daha tahsis edildiğini duyurdu. CZ ayrıca tahsis edilen son miktar ile 2 milyar dolara çıkarılan fona ait tüm varlıkların BUSD olarak tutulduğunu açıkladı. Bilinen kayıtlı ve taahhütlü 7 destekçisi bulunan fon, şimdiden destek arayan yaklaşık 150 farklı kuruluştan başvuru aldı.

Şu ana kadar Jump Crypto, Polygon Ventures, Aptos Labs, Animoca Brands, GSR, Kronos ve Brooker Group yaklaşık 50 milyon dolar ile fona katılmayı taahhüt etti ve yakında daha fazla katılımcının katılmasını bekleniyor. Ayrıca kripto paraların popüler yüzü Justin Sun ve Tron DAO’da Binance kurtarma fonuna katkıda bulunacak .

Kurtarma fonu, sıkıntılı kripto varlıklarını satın almak ve sektörü desteklemek için kullanılacak. Binance daha önce yaptığı açıklamada fon hakkında şu ifadelere yer verdi:

Kriptoda lider bir oyuncu olarak, tüketicileri koruma ve sektörü yeniden inşa etme konusunda öncülük etme sorumluluğumuz olduğunun farkındayız. Bu fon, Web3’ün geleceğini desteklemeye hevesli kuruluşlar için bir ortak yatırım fırsatıdır.

CZ, 24 Kasım Perşembe günü Bloomberg ekranlarında verdiği bir demeçte “Endüstrinin şimdi kurtarılmaya ihtiyacı var 2023’de değil. Bu çok hızlı hareket eden bir endüstri ve bizimde günlük bazlı olarak hızlıca tepki vermemiz gerekiyor.” ifadelerine yer vermişti.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!