Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Binance SEC Başkanının Davadan Çekilmesini İstedi: Geçmişte Bizimle Bağlantısı Var!

Binance avukatları Gary Gensler’in geçmişte Binance için çalışmaya istekli olduğunu öne sürerek davada bulunmasının etik olmadığını iddia etti.

CNBC’nin haberine göre Binance avukatları 4 Haziran tarihinde ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) gönderdiği mektupta, SEC Başkanı Gary Gensler’in 2019 yılında Binance’ta danışman olarak çalışmak adına teklifte bulunduğunu belirterek davadan çekilmesini talep etti.

Avukatlar ayrıca çalışma teklifinin daha sonrasında da Gensler’in Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ) ile iletişimini sürdürdüğünü öne sürdü. Yaklaşık dört ay önce de benzer yönde bir talepte bulunduklarının altını çizen Binance hukuk ekibi, Gensler’in davada bulunmasının etik olmayabileceğini belirtti.

Geçtiğimiz aylarda The Wall Street Journal’in gündeme getirdiği konuya göre Gensler, 2018 ve 2019 yıllarında Binance CEO’su CZ ile görüşmüş, borsanın yerel kripto para birimi BNB ve Binance.US’in başlatılması  üzerine fikir alışverişinde bulundukları bir yemek yemişlerdi.

Bu noktada Gensler’in öğrencilerinden biri sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, 2019 yılında MIT’de öğretim asistanı olarak ders veren Gensler’in BNB hakkında yazdığı bir makalenin CZ’ye gönderdiğini dile getirerek iletişim iddialarını destekledi.

Avukatların ifadesine göre CZ, devam eden iletişimleri sonucunda Gensler’in gayri resmi bir danışman olarak kendini rahat hissettiğini düşündü.

Mektupta yer alan diğer detaylara göre CZ, Gensler’in MIT’deki kripto para kursu için bir röportaj verdi. Ayrıca Gensler, 2019 yılında Meclis Mali Hizmetler Komisyonu’na vereceği ifadenin ayrıntılı bir kopyasını da CZ’ye gönderdi.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!