Binance Türkiye Referans Programı Açıldı

Eylül ayında açılan Binance Türkiye referans programı için müjdeyi verdi. Yerli yatırımcı artık Binance TR ile hem para transferi yapabiliyor hem referans programına katılabiliyor.

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Türkiye pazarına giriş yaptı. Türkiye’nin kripto paralara yönelik bir yasal düzenleme yapma ihtimalini düşünen Binance yönetimi, bu platformun yerli yatırımcı açısından “daha az risk” barındıracağını açıkladı.

Duyurulduğu günden beri merakla beklenen bu platform, kullanıcıların Binance altyapısını kullanarak Türk Lirası ile Bitcoin alıp satmalarını sağlıyor. Borsaya kimlik bilgileri ile kayıt yaptıran herkes Binance’in sunduğu ticari imkanlardan yararlanıp referans sistemine dahil olabilecek.

Globalden yerele ücretsiz geçiş

Binance’i kullanan yerli yatırımcı şu ana dek şirketin global platformunu kullanıyordu. Fakat Binance’in Türkiye pazarına özel bir site açmasıyla birlikte kullanıcılar globalden yerele geçiş yapabilecekler. Binance dün yayınladığı blog gönderisinde bu geçişin ücretsiz bir şekilde tamamlanabileceğini açıkladı.

Şirketin global platformunda hesabı bulunan kişiler, cüzdanlarındaki kripto paraları Binance TR hesaplarına ücretsiz bir şekilde transfer edebilecekler. Global ve yerel platformları arasındaki işlemleri “dahili işlem” olarak değerlendiren şirket bunlardan herhangi bir işlem ücreti almayacağını belirtti.

Bunun yanında Binance TR borsasına Türk Lirası yatırmak isteyen kullanıcılar bunu Ziraat Bankası veya Vakıfbank aracılığıyla yapabiliyorlar. Binance Tr platformuna Ziraat Bankası ile havale ve EFT; Vakıfbank ile havale yapmak mümkün. Bu bankalar aracılığıyla borsaya doğrudan Türk Lirası gönderilebiliyor.

Referans programı hakkında genel bilgiler

Binance TR kullanıcıları kendilerine özel oluşturulan referans linkini arkadaşları ile paylaşabiliyorlar. Kullanıcılar borsaya kattıkları kullanıcıların yapacakları işlemler üstünden pasif olarak gelir elde edebiliyorlar.

Referans programına katılmak için borsaya giriş yaptıktan sonra sağ üstte bulunan profil üstüne gidip Referans (Bonus Kazan) butonuna tıklamak gerekiyor. Kullanıcı bunun ardından çıkacak Bağlantınızı Oluşturun kısmından ilgili bonus oranları arasında bir tercih yapıp kendisine özel oluşturulmuş bağlantıyı arkadaşı ile paylaşabilir. Kullanıcılar daha sonra arkadaşları tarafından yapılan alım-satım işlemleri üstünden pasif bir şekilde gelir elde edebiliyorlar

Binance referans programı ile ilgili yaptığı açıklamalarda bu bonus oranlarının değiştirilebileceğini, bonus kazanma sürelerinin kısıtlanabileceğini açıkladı. Şirket ayrıca referans programını her an kapatabilmek gibi bir hakka sahip. Binance ayrıca Binance TR Referans Programı’nın kurallarını herhangi bir bildirimde bulunmaksızın değiştirme hakkını saklı tuttuğunu vurguladı.

Bitcoin, ethereum, ripple ve birçok altcoinin anlık gelişmelerini ve analizlerini takip etmek için Koin Bülteni Telegram Haber Kanalımız'a hemen üye olun!

Alakalıİçerikler

HAFTANIN TRENDLERİ