verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Binance.US Halka Arz Hazırlıklarına Başladı: PayPal’ın Eski Yöneticisini CFO Olarak Atadı

Lider kripto para borsası Binance’ın ABD iştiraki Binance.US, şirketin potansiyel bir halka arz ihtimaline hazırlanması için yeni bir CFO (Finans Departmanı Yöneticisi) atadı.

Binance.US, Jasmine Lee‘nin perşembe günü, koltuğu ekim ayından bu yana geçici olarak görev yapan CFO Eric Segal’den devralacağını duyurdu.

Uzmanlar, Federal Rezerv’in (Fed) para politikasını sıkılaştırdığı bu günlerde likidite krizi ve yüksek kaldıraç nedeniyle birçok kripto para borsasının iflas bayrağını çekerken Binance’ın krize rağmen ayakta kalmaya devam ettiğini ve kendini büyümeye doğru konumlandırdığını ifade ediyor.

Binance.US CEO’su Brian Shroder, Lee’nin görev tanımı hakkında:

Şirketin finansal operasyonlarını yönetecek, muhasebeyi, yatırımcı ilişkilerini, hazineyi ve vergiyi denetleyecek ayrıca şirketin nihai bir halka arza hazır olmasına yardımcı olacak.

dedi.

Shroder, Jasmine Lee için:Halka açık bir Fortune 500 şirketi olan Paypal’daki deneyimi göz önüne alındığında bizim için çok değerli olacağı aşikar.” diyerek yeteneklerini övdü.

CEO, halka arz tarihi sorulduğunda kesin bir yanıt vermemekle beraber İki, üç sene içerisinde halka arz olmayı planlıyoruz.” diyerek cevap verdi.

Brian, Binance.US’in güçlü sermayeli ve sürekli büyümeye elverişli bir yapısı olduğunu vurguladı. Şirketin önümüzdeki aylarda stratejik ortaklıklar kurmayı planladığını ve yatırımcılardan ek sermaye beklediğini belirtti.

Geçtiğimiz nisan ayında 4.5 milyar dolarlık değerlemeyle 260 milyon dolar fon toplayan Binance.US, haziran ayında belirli pariteler için spot Bitcoin (BTC) alım-satım işlemlerinde sıfır komisyon sunacağını duyurdu.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!