Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Binance’e ABD’den Bir Engel Daha: 1 Milyarlık Anlaşma Durduruldu!

Binance’in ABD iştiraki Binance.US ve iflas eden kripto platformu Voyager Digital arasındaki 1 milyar dolarlık potansiyel satın alma anlaşmasına yönelik mahkeme onayı askıya alındı.

Binance.US ve Voyager Digital arasındaki potansiyel satın alma anlaşmasına yönelik onay kararı mahkeme tarafından askıya alındı. 1 milyar dolarlık anlaşmayı doğrudan etkileyen bu karar, ABD Adalet Bakanlığı’nın (DOJ) acil durdurma başvurusunun ardından geldi. Acil durdurma talebi, 27 Mart tarihinde ABD Vadeli işlemler ve Emtia Komisyonu (CFTC) tarafından Binance ve CEO Changpeng Zhao’ya (CZ) yönelik açılan davanın ardından ABD New York Bölge Mahkemesi Yargıcı Jennifer Rearden tarafından kabul edildi.

Yargıç Rearden son kararında şu ifadelere yer verdi:

Tüm tarafların yazılı sunumlarının yanı sıra bu konuda yapılan konferanslar ve sözlü tartışmalar göz önüne alındığında, hükümetin acil durum talebi KABUL EDİLMİŞTİR.

İki kripto para şirketi arasındaki potansiyel anlaşmanın artık en azından ABD Adalet Bakanlığı’nın iflas planına karşı temyiz başvurusu sonuçlanana kadar kadar askıda kalması gerekecek.

ABD hükümeti, söz konusu davada mahkemenin yetkilerini uygunsuz bir şekilde aşarak tarafları koruduğunu öne sürmüş ve temyiz başvurusunda bulunabilmek için satış onayının iki hafta ertelenmesi talep etmişti. Erteleme talebi ilk aşamada yargıç Michael Wiles tarafından reddedilmiş olsa da hükümet tarafından gelen baskılar sonucunda daha detaylı bir inceleme sağlanabilmesi için erteleme kararı onaylanmış oldu.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!