verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

İngiltere’nin Hükümet Destekli NFT Planları Başka Bahara Kaldı: Askıya Alındı!

İngiltere hükümeti, ülkeyi bir kripto merkezi haline getirme amacı ile başlatılan NFT planlarını rafa kaldırdı.

İngiltere Hazine Bakanı Andrew Griffith, 27 Mart tarihinde İngiltere Parlamentosu üyesi Harriet Baldwin‘in bir sorusuna verdiği yanıt ile NFT planlarının askıya alındığını belirtti.

Griffith, Hazine Bakanlığı’nın NFT planlarının devam edip etmeyeceğine dair yöneltilen soruya şu ifadelerle cevap verdi:

Hazine Bakanlığı, Kraliyet Darphanesi ile istişare içerisinde ve şu an için NFT lansmanı duraklatıldı ancak tamamen masadan kaldırılmadı.

Baldwin konu hakkında verdiği bir demeçte, vatandaşların tüm paralarını kaybetmeye hazır olmadıkça varlıklarını bu spekülatif yatırım araçlarına yatırmaları için yeterli kanıta sahip olmadıklarını belirtti.

NFT planları, ilk kez geçtiğimiz yılın nisan ayında, şu anki İngiltere Başkanı o dönemin Hazine Bakanı Rishi Sunak tarafından ülkeyi bir kripto para merkezi yapma vizyonu yolunda Kraliyet Darphanesi ile birlikte bir NFT koleksiyonu çıkarılacağının açıklanması ile gündeme gelmişti.

Öte yandan İngiltere hükümetinin NFT planlarını rafa kaldırma kararının, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler tarafından İngiltere ve Kanada‘da kripto karşıtı lobi çalışmaları yürütüldüğü iddialarından kısa bir süre sonra gelmesi dikkatlerden kaçmadı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!