Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Binance’e Bir Darbe de Güney Kore’den: Borsa Alımı SEC Davası Yüzünden Durduruldu!

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in Güney Koreli borsa GOPAX’ı satın alma işlemi durduruldu.

Binance’e ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından açılan davanın ardından Güney Kore’de de bir problem çıktı. Binance’in Güney Kore merkezli kripto para borsası GOPAX’ı satın alma planları SEC davası nedeniyle ertelendi.

Kore Finansal Hizmet Komitesi (FSC) tarafından yapılan açıklamada, menkul kıymetler yasalarının ihlal edildiğine yönelik ABD merkezli suçlamalar devam ederken Binance ve GOPAX arasındaki satın alma işlemlerinin onaylanmasının çok zor olduğunu vurguladı.

FSC ayrıca özellikle ABD hükümetinin Binance’in varlıklarına el koyması durumunun GOPAX’ın satın alım işlemlerini etkileyebileceği öne sürüldü.

FSC yöneticileri SEC’in açtığı davayı dikkate almanın önemli olduğunu vurgularken açıklamanın devamında şu ifadelere yer verdi:

Raporun dahili olarak gözden geçirildiğini söylemek ihtiyatlı olacaktır.

Kasım 2022’de Gopax, FTX kripto borsasının çöküşü ve Genesis’in iflasının ardından merkeziyetsiz finans hizmeti GoFi’den anapara ve faiz ödemelerinin çekim işlemlerini durdurdu. Bu çöküşü fırsat bilen Binance ise 2 yılın ardından Güney Kore pazarına girmeyi arzulayarak geçtiğimiz şubat ayında Gopax’ın çoğunluk hissesini satın aldı.

Fakat görünen o ki SEC tarafından gelen baskılar ve bir süredir devam eden soğuk savaş, Binance’in global yatırımlarını da etkileyecek.

 

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!