verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Binance’in Üyeliğini Onaylayan Rusya Bankalar Birliği, Kripto Uzman Merkezini Başlatıyor

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in birliğe üyeliğini onaylayan Rusya Bankalar Birliği, kripto uzman merkezini başlatıyor.

Rusya Bankalar Birliği, 17 Şubat tarihinde yapılan duyuruda Binance’in birliğe üyeliğini onaylayarak dijital finansal varlıklar ve dijital para birimleri için özel bir uzman merkezi başlattı. Binance, birliğe katılımı ile yerel makamlar, milletvekilleri ve kripto para birimi endüstrisindeki uzmanlarla iletişimi kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Rusya Bankalar Birliği tarafından başlatılan kripto uzman merkezi, birliğe ve temsilcilere Rusya’daki dijital varlıkların dolaşımı hakkında profesyonel incelemeler hazırlayacak ve  konuyla ilgili uzman verilerinin yanı sıra kripto varlıklarının işlenmesine ilişkin uluslararası deneyim hakkında rapor sunacak.

Birliğin konseyi tarafından onaylanan uzman merkezine liderlik etmek için Binance’in Rusya ve Bağımsız Devletler Topluluğu (CIS) direktörü Olga Goncharova aday gösterildi. Goncharova, Rusya ve BDT’deki uyumluluk çabalarını desteklemek için ocak ayında Binance’e katılmıştı.

 

Konseye Goncharova’yı tanıtan ve Rusya’daki dijital para birimlerinin dolaşımının uygun şekilde izlenmesinden sorumlu olacağını belirten Başkan Georgy Luntovsky;

Bize göre Goncharova, uzman topluluğun dijital finansal varlıkların düzenlenmesi ve geliştirilmesine yönelik yaklaşımları tartışabileceği platforma liderlik etmek için iyi bir aday.

dedi.

Binance Doğu Avrupa direktörü Gleb Kostarev, Binance’in kripto pazarındaki uzmanlığının Rus bankacılık topluluğu tarafından olumlu karşılanacağını dile getirdi.

Kripto para birimi düzenlemesi alanında küresel bir dönüşümün eşiğindeyiz. Dünyanın en büyük kripto para ekosistemi olan Binance, düzenleyicilerle çalışma konusunda sağlam bir geçmişe sahip.

1990 yılında kurulan Rusya Bankalar Birliği, Rusya’daki 300’den fazla banka ve finans kuruluşunu bünyesinde barındırarak ülkenin bankacılık altyapısının yaklaşık %90’ını kapsıyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!