Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bir Balinadan Bitcoin ve Piyasadaki Düşüş ile 30 Milyonluk Ethereum Satışı

Bir balina kripto para piyasasında kısa süre önce yaşanan düşüşün ardından on milyonlarca dolar Ethereum (ETH) satarak dikkat çekti.

On-chain analiz platformu Lookonchain tarafından sunulan verilere göre bir balina, 24 Temmuz‘da Bitcoin (BTC) fiyatında kısa süre içerisinde yaşanan 1.000 dolarlık düşüşün ardından harekete geçti. Çok derin sayılamayacak bu düşüşe varlıklarını elden çıkararak reaksiyon gösteren balina, verilere göre 30,8 milyon dolar değerinde 16.751 ETH sattı.

Ethereum varlıklarını kripto para borsası Binance’e aktaran anonim hesap, ortalama 1.840 dolardan satış yaptıktan sonra 30,8 milyon Tether‘i (USDT) merkeziyetsiz borsalara (DEX) aktardı.

Balinanın tercih ettiği DEX’ler ise Aave (AAVE) ve Compound (COMP) oldu. Balina varlıklarını platformlar arasında bölüştürürken 17 milyon USDT’yi Compound’a, yaklaşık 14 milyon USDT’yi de Aave’ye yatırdı.

Balinanın bu işlemleri DEX’ler üzerinde USDT likidite ederek pasif kazanç sağlamak ve olası piyasa düşüşünden korunmak için yaptığı düşünülüyor.

Bitcoin dün 29.800 dolardan 28.900 dolar bandına kadar gerilerken piyasada yaşanan 2 olay dikkat çekmişti. Bu teoriler arasında Binance’in ABD iştiraki Binance.US’in wash trading yaptığına yönelik ithamlar ve Çin ekonomisinin kötü sinyaller vermesi yer almıştı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!