verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin Ağı Üzerindeki İşlemlerde Düşüş Devam Ediyor: Ayı Piyasası Uzayabilir – Glassnode

On-chain veri ve analitik platformu Glassnode, düzenli olarak paylaştığı haftalık raporunda Bitcoin (BTC) ağı üzerindeki etkinliğin düşüşüne dikkat çekti.

Glassnode tarafından 1 Ağustos tarihinde yayımlanan raporda, kripto paraların Fed’in yapmış olduğu 75 baz puanlık faiz artışına olumlu tepki verdiği belirtildi. Son 7 günlük periyotta Bitcoin %9’a yakın değer kazanırken Ethereum (ETH), %12’lik bir yükseliş yaşadı.

Glassnode, ayı piyasasının daha da uzun sürebileceğini, on-chain metriklerinin ayı piyasası bölgesinde olduğunu ve günlük toplam 13,4 BTC işlem ücreti ödendiğini söyledi. Raporda ayrıca, yükseliş dönemlerinde Bitcoin işlem ücretlerinin hep yüksek seviyelerde olduğunu ve genellikle bu durumun toparlanma sinyali olarak değerlendirildiği belirtildi.

Hazırlanan raporda, ayı piyasası koşullarına rağmen Bitcoin Lightning Network’ün (LN) büyümeye devam ettiğine ve toplam LN kapasitesinin %19’luk bir artışla 4.405 Bitcoin’e ulaştığına yer verildi.

Ethereum’un son 2 haftalık periyotta Bitcoin’e oranla daha iyi performans göstermesine rağmen ağ yoğunluğunun oldukça düşük seviyelerde olduğunu belirten Glassnode, işlem taleplerinin mayıs ayından beri düşüşte olduğunu sadece çok ani bir yükseliş görüldüğünü ifade etti.

Geçtiğimiz hafta Santiment, Ethereum’daki günlük aktif adres sayısının ani bir şekilde 1,06 milyona ulaştığını ve 2018 yılındaki en yüksek seviyesinin %48 oranında üzerine çıktığını söylemişti. Glassnode’unda “ani yükseliş” dediği olayın bu durum olabileceği tahmin ediliyor.

Yaklaşık olarak mayıs ayından beri piyasada karlı olan Bitcoin yatırımcılarının zararda olan yatırımcılara oranla düşük durumda olduğunu raporunda yazan platform, “SOPR” verilerinin 1’in üstünde çıktığında toparlanma görülebileceğini söyledi. Ayrıca şirket, Ethereum’un bu seviyenin üstünde bulunduğu fakat diğer metriklerin “olumsuz” görünümden dolayı zayıf bir durum sergilediğini açıkladı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!