verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin (BTC) Hakkında Uzmanların Son Görüşleri: Peter Schiff, Robert Kiyosaki, Bloomberg Analistleri

Uzmanlar, Bitcoin’in (BTC) yeni bir düşüş dalgasına hazırlandığını ve yeni bir dip testi yapabileceğini düşünüyor.

Bitcoin, Kasım 2021 tarihinde ulaştığı tüm zamanların en yüksek değeri (ATH) olan 69.044 dolar seviyesinin ardından 33.000 dolar seviyelerine kadar gerilemiş, mart ayında 48.234 dolara gerçekleştirdiği bir düzeltme sonrasında ise geçtiğimiz hafta ile birlikte tarihte ilk kez üst üste 7 haftayı kayıpla kapatmıştı.

 

Peki uzmanlar Bitcoin’in son durumu hakkında ne düşünüyor?

Bazı uzmanlar, Bitcoin’de  28.000-31.000 dolar aralığının önemli bir destek bölgesi olduğunu düşünürken kimileri ise 30.000 doların psikolojik destek olduğuna inanıyor. Ortak görüş ise şu anda akümülasyon sürecinde olan Bitcoin’in, yeni bir düşüş dalgasına hazırlandığı ve yeni bir dip testi yapabileceği yönünde.

Robert Kiyosaki: Yeni bir dip testi bekliyorum

“Zengin Baba Yoksul Baba” kitabının yazarı Robert Kiyosaki, Twiter’daki takipçileriyle kripto para piyasasının mevcut durumu hakkındaki görüşlerini paylaştı. Kiyosaki, Bitcoin’in geleceğini hala parlak gördüğünü ancak yeni bir dip test etmesini beklediğini tweetledi.

Bitcoin’in geleceği konusunda iyimserim. Yeni bir dip testi bekliyorum. 20 bin dolar mı? 14 bin dolar mı? 11 bin dolar mı? 9 bin dolar mı? Neden bullish kalıyorum? Fed ve Hazine yozlaşmış kuruluşlardır. Dürüstlüğü, bütünlüğü ve ahlaki pusulayı yeniden kazanmadan önce kendi kendilerini yok edecekler.

Dikkatli ve uyanık olun.

Fed’in 2020 yılında  ABD ekonomisinin pandemiden kurtulmasına yardımcı olmak için 6 trilyon dolardan fazla karşılıksız para bastığında, hükümeti suçlayanlar arasında yer alan Kiyosaki, ardından yaptığı birçok paylaşımda yakında beklenen bir dolar çöküşü hakkında takipçilerine uyarıda bulunmuş ve herkesi Bitcoin, gümüş ve altın almaya çağırmıştı.

Peter Schiff: Bitcoin’in bu kadar iyi dayanmasına şaşırdım

Bitcoin karşıtı olarak bilinen “Altın Böcek” lakaplı Peter Schiff, Bitcoin hakkında son yaptığı paylaşımda mevcut desteğin bu kadar iyi çalışmasına şaşırdığını ancak bunun daha fazla yatırımcıyı cezbetmek için boğa tuzağından başka bir şey olmadığını düşündüğünü söyledi.

Bitcoin’in bu kadar iyi dayanmasına şaşırdığımı itiraf etmeliyim. Ama kendinizden emin olmayın HOLD’lar. Piyasa, yatırımcılara dibi satın almak için asla bu kadar zaman vermez. Bunun bir sonraki büyük düşüşten önce mümkün olduğunca çok sayıda alıcıyı cezbetmek için bir boğa tuzağı olması çok daha olasıdır.

Schiff, daha önce yaptığı paylaşımlarda birçok kez Bitcoin‘in, 30.000 dolar destek seviyesini önemli ölçüde kaybetmesi halinde fiyatın 10.000 doların altına kadar düşebileceğini söylemişti.

Bloomberg Analistleri: Başka bir düşüş mümkün

Bloomberg analistleri, yayınladıkları son tahminde Bitcoin’in geçtiğimiz haftaki en düşük seviyesi olan 26.900 dolardan yaklaşık %15‘e yakın bir toparlanma yaşamasına rağmen yakında yeni bir düşüşün gelebileceğine yer verdi.

Bitcoin baş ve omuz zirvesi, düşüşle etkinleştirildi

Paylaştıkları saatlik grafikte mevcut omuz-baş-omuz (OBO) formasyonunun fiyatın boyun bölgesinin altına düşmesiyle aktif olduğuna ve tepki alımları ile oluşan tepelerin ters çanak formasyonu oluşturduğuna dikkat çeken analistler, düşüş riskinin ortadan kalkması için fiyatın 30.800 dolar seviyesinin üzerine çıkması gerektiğini belirtti.

CoinGecko verilerine göre son 24 saatte %3,8 değer kazanan Bitcoin (BTC) haberin kaleme alındığı sıralarda 30.316 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!