verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin Foundation Kurucusu: 2018 Mayıs Bitcoin’in 10.000 Dolar Altındaki ”Son Dönemi” Olacak

Bitcoin Foundation kurucusu Charlie Shrem, Bitcoin‘in 10.000 dolardan az değere sahip olacağı son dönemin Mayıs 2018 olduğunu duyurdu.

Son Kalanları Alın?

3 Mayıstaki bir tweetinden sonra kripto para endüstrisine dönen ve Bitcoin’in avantajlarını daha büyük kitlelere duyurma yemini Charlie Shrem, bu ayın Bitcoin piyasasında önemli bir dönüm noktası olduğuna işaret etti.

Shrem’in Bitcoin’e karşı olan bu ilgisi ve alakası, 2017 Aralıktan beri düşüşe olan meylin tersine döndüğü ve fiyatların yükseldiği bir döneme denk geliyor.
Bu yılın ilk çeyreğinde 6.500 dolar aşağılarına kadar inen BTC/USD, Nisan ayında %30 değer kazanarak o zamandan beri tırmanışını sürdürdü ve 8 Marttan beri ilk defa bu hafta içerisinde 9,750 dolar seviyesine geldi.

Basın saatine göre şu an içerisinde piyasada saatlik çizelgeler şeklinde bir kaç yüz dolar civarında küçük değişimler yaşanmakta.

Tanıdık Bir Eğilim

Daha önce bir araştırmanın gösterdiği üzre uzun dönemli eğilimlerin Bitcoin için ”hodl” (varlıkları elinde tutma)periyotunun başlangıcına işaret etse de, bu hafta piyasa alım satım işlemlerinin yakında başlayabileceğinin en kesin sinyallerinden bir kaçına sahne oldu.

Geçen senenin Aralık ayında Bitcoin’in kendisi için olmadığını söyleyen Goldman Sachs yatırım bankası CEO’su Lloyd Blankfein, bir kaç hafta öncesinde New York Times’a verdiği röportajda Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri çıkartabileceğini çıtlatmıştı.

Bundan hemen sonra şirkette bir üst düzey yönetici daha direkt bir şekilde gerçekleşecek alım ve satım işlemlerinin müşterilerden gelen ”bunaltıcı” Bitcoin erişim istekleri doğrultusunda piyasaya sunulabileceğini belirtmişti.

Bu hareket, Aralık ayı ortalarında lisanslı Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri çıkartmış olan  CME Group ve CBOE sayesinde fiyatların bazı borsalarda 20.000 dolar civarlarına yükseldiği dönemi hatırlattı.

Sosyal medya üzerinde bazı yorumcular, geçmişteki bu muhtelif olayın şimdi Goldman Sachs müşterilerinin piyasaya girişiyle tekrarlanıp tekrarlanamayacağını tartışıyorlar. Düşmeye eğilimli piyasalarda (bearish market) çok cansız bir performans gösteren Bu Bitcoin vadeli işlem sözleşmesi hamlesi ile Goldman’ın gösterdiği performans da yakından izlenecek gibi görünüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment