Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin Neden 30 Bine Geriledi: Analist ABD’yi İşaret Etti, Düşüş Derinleşecek Mi?

Kripto para analisti Konstantin Anissimov, ABD hükümetinin yapacağı Silk Road satışlarının Bitcoin’de (BTC) fiyat hareketliliği yaratabileceğini belirtti.

Analist Konstantin Anissimov, Bitcoin hakkındaki güncel yorumuyla dikkat çekti. ABD’li yetkililerin darknet platformu Silk Road’dan ele geçirdiği 300 milyon dolarlık Bitcoin’in piyasada kısa süreli bir satış baskısı yaratabileceğine inanan analist, fikrine gerekçe olarak marketteki düşük işlem hacimlerini gösterdi.

Bitcoin’in toplam günlük hacmin güncel olarak 2 milyar dolardan az olduğunu vurgulayan Anissimov, bu hacmin de önemli bir kısmının wash trading olduğunu bu sebeple gelebilecek bir satışın düşüşü derinleştirebileceğini öne sürdü.

ABD tarafından bir satış geleceğine inanan deneyimli isme göre piyasa bu haberin negatif etkisini yakın zamanda fiyatlayabilir:

Bu fiyat düşüşünün çoğunlukla vadeli işlem fiyatlarının düşüş sinyalleri vermesinden ve ABD hükümetinin 300 milyon dolar değerinde Bitcoin satmaya hazırlandığı haberlerinden kaynaklandığını düşünüyorum. Piyasanın bunun çok yakında gerçekleşmesini beklediğine inanıyorum. Bitcoin’de işlem gören toplam günlük hacim şu anda 2 milyar dolardan az. Benim varsayımım bunun bir kısmının wash trading olduğu yönünde. Dolayısıyla, 300 milyon dolar değerinde bir Bitcoin satışı negatif bir fiyat hareketiyle sonuçlanmalıdır ve sonuçlanacaktır.

Öte yandan düşüşün kısa süreli olacağına inanan Anissimov, tepki yükselişinin gecikmeyeceğini savundu.

Geçtiğimiz günlerde ABD dolar endeksi (DXY) ve BTC arasındaki ters korelasyona işaret eden Crypto is Macro Now yazarı Acheson Acheson, DXY’deki düşüşün Bitcoin’de yükselişi başlatacağını savunmuştu.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!