verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin Sert Yükselişi ile Sosyal Medya Devi Meta’yı Geride Bıraktı: Sırada Tesla Var!

Dünyanın en yüksek piyasa değerine sahip kripto para birimi Bitcoin (BTC), son günlerde gösterdiği yükseliş performansı ile piyasa değeri bakımından sosyal medya devi Meta’yı geride bırakırken Tesla ile rekabete başladı.

Coingecko verilerine göre son 24 saat içerisinde %17,6 değer kazanarak 26.300 dolar seviyesine yükselen Bitcoin, dünyanın en yüksek piyasa değerine sahip varlıkları listesinde 6 sıra birden yükseldi. Kripto para sektörünün lideri, geçtiğimiz haftalarda yaşanan ralli sırasında ödeme devi Visa‘yı geride bırakmıştı. Bitcoin, bu sefer sosyal medya devi Meta‘yı da geride bırakırken otomotiv sektörünün liderlerinden Tesla ile arasındaki farkı da giderek kapatmaya başladı.

Verilere göre Bitcoin, 480 milyar dolarlık piyasa değeri ile 11. sırada yer alırken Meta, 469 milyar dolar ile 12. sırada, Visa ise 450 milyar dolarlık değeri ile 14. sırada yer aldı. Bitcoin’in yeni rakibi Tesla, 552 milyar dolar ile dünyanın en değerli 10. varlığı olurken katı bir kripto para karşıtı olan Warren Buffet’ın yatırım şirketi Berkshire Hataway, 665 milyar dolar ile 8. sırada yer aldı.

Dünyanın en değerli varlığı unvanını, 12,5 trilyon dolarlık bir piyasa değeri ile Bitcoin’in fiziksel atası olarak nitelendirilen altın elinde tutarken teknoloji devi Apple, 2,3 trilyon dolarlık piyasa değeri ile altının hemen arkasında kendisine yer buldu.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!