Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin’de Boğa İhtimali Güçleniyor: Kısa Vadeliler Satıyor, Uzun Vadeliler Alıyor!

Bitcoin’de kısa vadeli yatırımcılar varlıklarını satarken uzun vadeli yatırımcılar BTC biriktirmeye devam ediyor.

ABD merkezli köklü kripto para borsası Bitfinex 18 Eylül tarihinde yayınladığı araştırma raporunda, kısa vadeli Bitcoin yatırımcılarından uzun vadeli yatırımcılara doğru bir varlık akışı olduğunu ortaya koydu. Raporda, uzun vadeli Bitcoin yatırımcılarının varlık biriktirme politikalarını sürdürdükleri dile getirildi.

Bitfinex analistleri mevcut durumda, on chain verilerin kısa vadeli yatırımcıların varlıklarını elden çıkarma eğiliminde olduğuna işaret ettiğini söyledi. Raporda, kısa vadeli yatırımcıların mevcut durumda zararda olduğu ve bu durumun varlıklarını uzun vadeli Bitcoin sahiplerine satma konusunda kendilerini motive ettiği öne sürüldü.

Hafta başından bu yana fiyat gidişatının da bu modeli yansıttığı belirtildi. Kısa vadeli yatırımcıların, pazartesi günü Bitcoin alımı yaptığı ve fiyatın aynı gün içerisinde %3 civarı yükselmesi ile birlikte hızlıca satışa geçtiği vurgulandı.

Raporda uzun vadeli yatırımcıların ise Bitcoin 28 bin dolar seviyesindeyken satışa başladıklarını ve mevcut durumu sattıkları varlıkları geri toplamak için kullandıkları şu ifadelerle anlatıldı:

Kısa vadeli yatırımcıların bu şekilde hareket etmesi bu grubun tipik bir özelliğidir ve uzun vadeli yatırımcılar birikim eğilimini sürdürmeye devam eder. Şu anda kısa vadeli yatırımcılar zararda oldukları için daha önce uzun vadeli yatırımcılardan aldıkları varlıkları geri veriyorlar.

Söz konusu uzun vadeli Bitcoin yatırımcılarının ellerindeki varlıkları artırması ve kısa vadeli yatırımcıların erken satış yapması boğanın yaklaştığına dair ihtimalleri güçlendiriyor.

Hafta başında yayınlanan bir Glassnode raporu, uzun vadeli Bitcoin yatırımcılarının Bitcoin arzı üzerindeki hakimiyetlerini yeni rekor bir seviyeye çıkardıklarını ve yaklaşık %70’inin karda olduğunu ortaya koymuştu.

Dünyaca ünlü kripto para analisti PlanB, Bitcoin’in hala akümülasyon seviyesinde olduğunu ve her şeyin yeni başlıyor olabileceğini ima etmişti. PlanB ayrıca bu sürecin ne kadar olabileceğine dair detay paylaşmıştı.

 

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!