Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin’deki Bu Altın Kesişime Göre 69.000 Dolar Yerel Dip Olabilir

Blockchain verilerine göre Bitcoin (BTC) fiyatı, 69.000 dolar seviyesinde yerel dibini bulabilir.

Bitcoin’deki Network Value to Transactions (NVT) Golden Cross, Bitcoin fiyatında yeni bir destek noktasının oluştuğuna işaret ediyor olabilir.

NVT Golden Cross (NVT Altın Kesişimi), Bollinberg bantlarına benzer bir göstergedir. Fiyattali yerel dip ve zirveleri göstererek kullanıcıların uzun ya da kısa pozisyon açmasında kolaylık sağlar.

NVT göstergesinin önemi

NVT’de kısa vadeli trendin uzun vadeli trendden daha büyük olduğu dönemlerde gösterge, 2,2 ve daha üstü bir seviyeye çıkar. Bu, fiyatın olması gerekenden yüksek olduğu ve short sinyalinin yandığı şeklinde yorumlanır.

CryptoQuant dosyalarına göre bu değerin -1,6 ve altında olması, uzun vadeli trendin kısaya göre daha büyük olduğunu ve long sinyalinin yandığını ifade eder.

ETF sonrası trendler

Bir CryptoQuant analistine göre spot Bitcoin ETF’leri piyasaya girdiğinden beri NVT Golden Cross’ta -1,6 seviyesine düşülmedi.

Ancak ETF’ler onaylandıktan sonra geçici olarak 0 ile -1 aralığına girildi.

quicktake-image

ABD’deki spot Bitcoin ETF’lerine geçtiğimiz gün 886 milyon dolar net para girişi oldu. Bu, ETF’lerin piyasaya girdiği günden bu yana en başarılı ikinci performansıydı.

Analist, NVT Golden Cross’un günümüzde 0,14 seviyesine gerilediğine dikkat çekti ve “Bu, yakın zamanda 69.000-70.000 dolar aralığında yerel bir dip görebileceğimize işaret ediyor” dedi.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!