Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitexen, 200’ü Aşkın Coin Listeleyen İlk Türk Alım-Satım Platformu oldu

Türkiye’nin halihazırda en geniş ürün yelpazesine sahip dijital varlık alım-satım platformu Bitexen, bugün duyurusunu yaptığı beş yeni coin ile 200’den fazla listeleme yapan ilk Türk şirketi oldu.  Bünyesine dahil ettiği Immutable X (IMX), Acala Network (ACA), Alien Worlds (TLM), Astar (ASTR), Mines of Dalarnia (DAR) ile Bitexen’de listelenen coin sayısı 201’e ulaştı.

Geliştirdiği yenilikçi teknolojilerle FinTech ekosistemine katkı sağlamayı hedef kabul etmiş dijital varlık alım-satım platformu Bitexen, Türkiye’nin en fazla ürün çeşitliliğine sahip kripto para alım-satım platformu olmaya devam ediyor. Bitexen, 9 Haziran Cuma günü listelerine eklediği beş yeni coin ile kullanıcılarına 200’ü aşkın seçeneğin bulunduğu geniş bir ürün yelpazesi sunuyor.

Blokchain ekosistemine katkıları ile bilgi güvenliği ve inovasyon odaklı bakış açısıyla faaliyetlerini sürdüren dijital varlık alım-satım platformu Bitexen’e eklenen beş coin’in listesi ise şu şekilde;

Immutable X (IMX)

James Ferguson tarafından 2018 yılında kuruldu. Maximum arz miktarı ise 2.000.000.000. Immutable X, Ethereum blokzincirindeki NFT’ler için 2. Katman (Layer 2) ölçeklendirme çözümüdür. Immutable X, kullanıcılarına birinci sınıf NFT’ler sunmak için Ethereum blokzincirinin güvenlik ve ölçeklenebilirlik özelliklerinden yararlanmaktadır.

Acala Network (ACA)

Fuyao Jiang, Antonia Chen, Bette Chen, Bryan Chen, Ruitao Su tarafından 2019 yılında kuruldu. Maximum arz miktarı 1.000.000.000 olan ACA, Acala Network, Polkadot’un güvenli yapısında çalışan, EVM uyumlu bir DeFi (merkeziyetsiz finans) akıllı sözleşme platformudur.

Alien Worlds (TLM)

Dacoco GmbH tarafından 2020 yılında kuruldu. Maximum arz miktarı 10.000.000.000. Alien Worlds, oyuncuların nadir bulunan bir kaynak olan Trillium (TLM) için mücadele ettiği NFT tabanlı bir metaverse oyunudur. Oyunun yerel tokeni TLM’dir.

Astar (ASTR)

Sota Watanabe tarafından 2022 yılında kuruldu. Astar Network, Polkadot üzerinde EVM, Web Assembly ve Layer 2 çözümlerini destekleyen çok zincirli bir merkeziyetsiz uygulama merkezidir. ASTR, ağın yerel ve yönetim tokenıdır.

Mines of Dalarnia (DAR)

Workinman Interactive tarafından 2021 yılında kuruldu. Maximum arz miktarı 800.000.000 olan Mines of Dalarnia, blokzincir tabanlı bir play-to-earn (oynadıkça kazan) oyunudur. Oyundaki temel amaç, içerisine girilen bir madende, değerli kaynakları toplayıp karakterimiz, değerli kaynakları kaybetmeden hayatta kalmaya çalışmaktır. Mines of Dalarnia evrenindeki tüm kaynaklar ve madenler oyuncular tarafından kazanılan NFT’lerdir.

Bu beş yeni coin haricinde Türk Anadolu Futboluna katkı sağlamış birçok takımın taraftar tokenları ve yüzlerce coin Bitexen’de listeleniyor. Gelişmiş ara yüzü ve teknolojik alt yapısı sayesinde kullanıcılarına hızlı alım-satım işlemleri gerçekleştirebilme imkanı sunan dijital varlık platformu Bitexen, yeni teknolojileri takip etmeye ve kullanıcılarını yeni coinlerle buluşturmaya devam edecek.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!