verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ABD’nin En Köklü Bankasından Kripto Şirketine Yatırım

ABD’nin en köklü bankası olan Bank of New York Mellon, kripto para şirketi Fireblocks’a yatırım yaptı. Fireblocks’un, BNY Mellon’dan gelen bu yatırım ile birlikte toplamda 900 milyon dolarlık değere ulaştığı düşünülüyor.

Koruması altında toplamda 41.1 trilyon dolarlık varlık bulunduran BNY Mellon, kripto para dünyasına adım atmadan önce Fireblocks adlı bir kripto para startupına yatırım yaptı. Fireblocks, Bitcoin gibi kripto paraların güvenli bir şekilde saklanıp transfer edilmesi için ürünler geliştiriyor.

Yatırımcılarına kripto para hizmeti verecek

Kuruluş tarihini 1784’e dayandıran BNY Mellon, bu yıl kurumsal müşterilerine kripto para hizmeti vermeye hazırlanıyor. Forbes’un haberine göre bir BNY Mellon sözcüsü, “Dijital varlıkları ana akıma dahil etme hareketinin bir parçası olmaktan gurur duyduklarını” açıkladı.

Wall Street Journal’ın haberine göre BNY Mellon yöneticilerinden Roman Regelman, “Dijital varlıklara genel olarak çok ciddi bir talep olduğunu” ve söyledi.

Kanada’daki bir Bitcoin ETF’i için muhasebecilik hizmeti sunan banka, ABD’deki müşterilerine “yılın ilerleyen dönemlerinde” hizmet vermeye başlayacak. Tarihe ilişkin detay paylaşılmazken, Fireblocks’un süreç içerisinde “önemli bir rol” oynayacağı belirtildi.

Toplam değerini 900 milyon dolara çıkardı

Fireblocks, 2018 yılında İsrail’deki bir grup eski istihbarat çalışanı tarafından kuruldu. C Serisi yatırımıyla BNY Mellon’un yanı sıra Coatue Management LLC ve Ribbit Capital gibi isimlerden de yatırım alan şirket, toplamda 133 milyon dolar topladı.

Fireblocks, kurulduğu günden beri 179 milyon dolar yatırım aldı ve toplamda 900 milyon dolarla değerlendiriliyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!