verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bu Altcoin Yatırımcısı 800 Dolarını 1 Milyon Dolara Çıkardı

Bir yatırımcı, yaptığı altcoin yatırımlarıyla 1 milyon dolar kazandığı iddia etti. Deneyimlerini ayrıntılarıyla paylaşan kripto para yatırımcısı, “şans, uykusuzluk ve korkusuzluk” sayesinde bu kazanımları elde edebildiğini söyledi.

Altcoin yatırımı ve madenciliği yapan razor kullanıcı isimli yatırımcı, Twitter’da 1 milyon dolarlık serüvenini anlattı. İlk önce 2011 yılında Bitcoin ile tanıştığını dile getiren razor, “Bunun ne olduğunu ya da insanların neden bu kadar heyecanlandığını hiç anlamadım.” dedi ve 2013 yılına kadar ufak karlar elde etmek için trade ettiğini söyledi. Trade yapmayı bir kenara bırakmaya karar veren yatırımcı, kripto para madenciliğinde karar kıldı.

Üç mining rig (madencilik ekipmanı) ve 12 grafik kartı aldığını söyleyen razor, DOGE’den Litecoin’e kadar birçok altcoinin madenciliğini yaptığını belirtti ve bir gecede bu işlemlerden 10 bin dolar kazandığını iddia etti. 2014 yılında madencilik faaliyetlerinin sekteye uğradığını ifade eden razor, Ethereum ICO’sundan 2 ay önce tüm madencilik ekipmanlarını ve kripto paralarını sattı.

2017’de kendisini altcoin çılgınlığının ortasında buldu

Razor, Mart 2017’ye kadar kripto paraları unutmuş olduğunu söyledi ancak 2 bin dolarla altcoin mevsiminin tam da başlangıç zamanında piyasaya giriş yaptığını dile getirdi.  2 bin dolarını 95 bin dolara çıkardığını öne süren yatırımcı, Binance kripto para borsasından BNB ve WTC alan ilk isimlerden biri oldu. Bunların yanı sıra razor, DRGN gibi hype tokenlara ve çeşitli ICO’lara da yatırım yaptığından söz etti.

Çöküşle birlikte 45 bin doları eridi

95 bin dolarının yaklaşık yarısını kripto para piyasasındaki çöküşle birlikte kaybettiğini iddia eden yatırımcı, olayın ardından 50 bin doları kaldığını belirtti. Bu parayı nakde çevirip borçlarını ödediğini söyleyen razor, Ağustos 2020’de BitMEX’e bin dolar daha yatırdı. Yatırımcının ifadelerine göre, marjin kullandığı için yatırdığı bin doların 200 dolarını anında kaybetti ve bu olayın ardından tüm varlığını Uniswap borsasına aktardı.

altcoinStratejiler geliştirdi

Razor, yeni çıkan tokenlardan ilk 3 saat içinde kar elde edildiğini düşünerek maksimum bir günlük tokenlara yatırım yaptığını ifade etti. Yeni çıkan token haberlerini birçok sosyal medya kanalı ve gruplar üzerinde takip ettiğini söyleyen yatırımcı; CORE, Hacken, YFBETA gibi tokenlardan iyi getiriler elde ettiğini belirtti.

Ağustos 2020’nin sonunda 1.8 ETH ile başladığı yatırımlarını eylül ayı sonuna kadar bu strateji sayesinde 500 ETH’ye çıkardığını öne süren razor, “Çok çılgın ve uykusuz günler geçirdim. Kendi işimin patronu olmasaydım kovulurdum.” dedi. Razor’un iddiasına göre, eylül sonu sahip olduğu varlıkların toplam değeri yaklaşık 300 bin dolar seviyesinde gerçekleşti.

“Kripto para sektöründe aptal da olsan kar elde edebilirsin” diyen razor, kış aylarında hem kayıp verdiğini hem de en sonunda 40 bin dolarlık bir kar elde ettiğini öne sürdü. 

Kazançlarının tadını çıkarıyor

Aralık ayında yükselme ihtimali olan her şeye ETH yatırdığını söyleyen razor, ay sonunda elinde 300 bin dolar daha kazandığını iddia etti. Şu anda Bitcoin ve Ethereum yatırımları olduğunu söyleyen yatırımcı, bu ay 1 ETH kazandığını ve yükselen fiyatlarla gelen karın tadını çıkardığını yazdı. 

Tüm bu kripto para serüveninden 1 milyon dolar elde ettiğini öne süren razor, 300 bin dolarını nakit olarak kullandığını ve 700 bin doları kaldığından söz etti. Son olarak razor, kendisi gibi kazanmak isteyen diğer yatırımcıların bolca araştırma yapmalarını ve bilgi birikimi olan kişi ve grupları takip etmelerini önerdi.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!