verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bu Altcoin’in Balinası Hacklendi: 3,4 Milyon Dolarlık Satış

Merkeziyetsiz finans (DeFi) platformu GMX’e ait yüklü miktarda yerel token bulunduran bir balinanın hesabı hacklendi. Olayın ardından yaklaşık 3,4 milyon dolar değerinde GMX satışı gerçekleştirildi.

PeckShieldAlert sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, GMX ekibi tarafından yapılan açıklamaya göre projeye yüklü miktarda yatırım yapmış bir balina hesabının siber saldırganların kurbanı olduğunu bildirdi. Yapılan açıklamada, saldırının platformdaki bir güvenlik açığı ya da hatadan kaynaklanmadığı belirtildi.

Verilerine göre saldırının hedefindeki cüzdanda bulunan 3,4 milyon dolar değerindeki 82.519 GMX saldırganlar tarafından satıldı. 3 milyon dolarlık fonun tamamıyla 2.627 Ethereum (ETH) alan saldırganlar ardından tüm ETH’leri Hop Protocol ve Across Protocol’e yolladı.

GMX işlem hacmi saldırının ardından %193 artarken fiyat bugün 40 doların altına kadar düştü. CoinGecko verilerine göre 24 saatlik zaman diliminde %2 değer kaybı yaşayan GMX,  haberin kaleme alındığı esnada 41,44 dolardan işlem görüyor.

GMX, kasım ayının başında günlük işlem ücreti hacmi bakımından Uniswap’ı (UNI) geride bırakmış ve önemli bir konum kazanmıştı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!