verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Büyük Düşüş Yaşayan Altcoin’in Ekibinden Açıklama: Tazminat Sözü Verdi!

Cross-chain protokolü MultiChain (MULTI), yaşanan teknik aksaklık nedeniyle mağdur olan kullanıcılara tazminat sözü verdi.

MultiChain’de dün Cross-chain’ler arası fon transferinde bir problem meydana gelmişti. Bunun üzerine ekip, bu gecikmelerin bir düğüm yükseltmesinden kaynaklandığını dile getirmişti. Bu açıklama yatırımcıları tatmin etmese de ekip bir gönderi daha yayınladı ve tazminat sözü verdi.

MultiChain 24 Mayıs tarihinde resmi sosyal medya hesabı üzerinden yayınladığı gönderide, Cross-chain’ler üzerinde fonların transferinde yaşanan problemlerin henüz üstesinden gelinemediğini belirtti ve aksaklıktan doğan zararları telafi edeceklerini dile getirdi.

Protokol, hizmetlerinin tam olarak ne zaman düzeltilebileceğine dair kesin bir bilgi vermezken hizmetler yeniden aktif olduğunda bekleyen işlemlerin otomatik olarak kredilendirileceğini ifade etti.

MultiChain, bu süreçten etkilenen kullanıcıların zararlarını telafi etmek için bir tazminat planı uygulayacaklarını açıkladı. Ancak tazminat planının ayrıntılarını ilerleyen gelecekte verecekleri de MultiChain’in açıklamaları arasında yer aldı.

Ekibin, yükseltmenin 24 saat içinde tamamlayacağını söylemesine rağmen birçok kullanıcının 72 saattir fonlarına ulaşamadığı iddia edilmişti.

Coingecko verilerine göre 23 Mayıs tarihinden bu yana %33’e varan değer kaybıyla karşılaşan MULTI, tazminat haberi sonrasında %3,60 değer kazandı. MULTI yazım itibariyle 5,17 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!