verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kripto Borsası Bybit, Çin Kodlu Telefon Numarası Kullananların Hesaplarını Kapatacak

Kripto para sektörünün en büyük türev borsalarından biri olan Bybit, Çin ülke kodlu bir telefon numarası kullanan tüm kullanıcılarının hesaplarını 15 Haziran’da kapatacak. Yatırımcıların, paralarını bu tarihten önce çekmeleri bekleniyor.

Bybit, Çin Devlet Konseyi Finansal İstikrar ve Kalkınma Komitesinin, Bitcoin madenciliğine ve tradingine karşı sıkı önlemler alınacağını” açıklamasının ardından Çinli kullanıcılara yönelik bir karar aldı.

Kullanıcıların hesaplarını kapatma kararı aldı

Çinli gazeteci Coiln Wu’nun aktarımına göre Bybit’te hesap açmak için Çin’in ülke koduyla bir telefon numarası kullanmış herkesin hesabı, 15 Haziran’da kapanmış olacak. Telefon numarasını değiştirmenin, çözüm olması beklenmiyor.

Coinpost’un haberine göre kullanıcıların, bu tarihten sonra fonlarına erişmesine de kısıtlama getirilebilir. Çinli yatırımcıların, bu sebeple 15 Haziran’dan önce paralarını çekmeye ve pozisyonlarını kapatmaya başlayabileceği düşünülüyor.

Çin’in kararı hala detaylandırılmadı

Bybit, 2018 yılında Çinli bir ekip tarafından Şangay’da kuruldu. Şirket, Eylül 2020’de aldığı kararla Çin pazarından tamamen çekileceğini duyurdu. Bu karar doğrultusunda, Çin kaynaklı IP adreslerinin borsaya erişimine kısıtlama getirilmişti.

Çin hükümetinin, Bitcoin işlemlerine ekstra bir yasak veya kısıtlama getireceğine dair henüz herhangi bir bilgi bulunmuyor. Borsanın buna rağmen aldığı kararı yorumlayan Wu, Bybit’in “alınabilecek en katı önlemi aldığını” söyledi.

Kullanıcılarına toplamda 14 farklı türev ürünü sunan Bybit’in, kendi sitesinde yer alan verilere göre 1.6 milyon kayıtlı kullanıcısı bulunuyor. CoinGecko’nun ölçümüne göre borsanın günlük hacmi 14 milyar dolardan fazla.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!