Çin'de toplam serveti 2 milyar yuandan (yaklaşık 210 milyon dolar) fazla olan kişilerin listelendiği Hurun Listesi'nde bu yıl kripto para sektöründen bazı isimler yer alıyor....

Çin’in En Zenginleri Arasında Kripto Para Sektöründen İsimler Var

cin kripto para resmi

Çin’de toplam serveti 2 milyar yuandan (yaklaşık 210 milyon dolar) fazla olan kişilerin listelendiği Hurun Listesi’nde bu yıl kripto para sektöründen bazı isimler yer alıyor.

Hurun Araştırma Enstitüsü yakın zamanda 2018 yılı için hazırladığı zenginler listesini yayınladı ve listede kripto para sektöründe faaliyet gösteren en az 13 farklı isim görmek mümkün.

Listede yer alan isimler arasında yazılım firmalarından Bitmain Technologies’in kurucusu Micree Zhan Ketuan’ı görmek mümkün. Ketuan 29.5 milyar yuanlık (4.2 milyar dolar) servetiyle Çin’in en zengin 100 insanı arasında yer alıyor. Listede yer alan bir diğer isim ise Bitmain’den Wu Jihan. Jihan yaklaşık 2.3 milyar dolarlık servetiyle listede 204.sırayı kapmış durumda.

Kripto para sektörünün en büyük borsası olarak gösterilen Binance’in kurucusu Zhao Changpeng de listenin 230.sırasına yerleşti. Yaklaşık 2.1 milyar dolarlık bir servete sahip olduğu düşünülen Zhao, listeyi yine kripto para borsalarından olan OKCoin’in kurucusu Star Xu ve Huobi kurucusu Li Lin ile paylaşıyor.

Listede 1 milyar dolarlık servete sahip olduğu düşünülen Li Xiaolai gibi Bitcoin balinaları da bulunuyor. Li bundan kısa bir süre önce yaptığı açıklamalarda artık Blockchain projelerine yatırım yapmakla ilgilenmediğini söylemişti.

Listede donanım üreticisi Canaan Creative’in kurucusu Zhang Nangeng ve Bitcoin madenciliği için ekipman üreten Ebang’in kurucusu Hu Dong gibi isimleri görmek de mümkün.

Çin her ne kadar resmi olarak kripto para sektörüne karşı çeşitli yaptırımlar uyguluyor olsa da ülkedeki girişimcilerin kripto para sektöründe ne kadar başarılı olabildiklerini görüyoruz.

Yorum yapmak için tıkla

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

E-Posta Aboneliği

E-Posta aboneliği yaparak son dakika gelişmelerinden ve analizlerden anında haberdar olabilirsiniz!

Aboneliğiniz başarılı bir şekilde alınmıştır.

Bir hata ile karşılaşıldı, tekrar deneyiniz.