Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Coinbase Daha Önde Durdurduğu Bitcoin Destekli Programı Resmen Sonlandırıyor!

ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase, Bitcoin (BTC) destekli kredi hizmeti Coinbase Borrow programını birkaç ay içerisinde tamamen sonlandıracağını duyurdu.

Coinbase, daha önce durdurma kararı aldığı ABD’deki kullanıcıların Bitcoin ile borç almasını sağlayan Coinbase Borrow hizmetini önümüzdeki aylarda tamamen sonlandıracağını açıkladı. Borsa tarafından yapılan duyuruda, Borrow programı aracılığıyla kredi alan müşterilerin, ödenmemiş kredi bakiyelerini geri ödemek için 20 Kasım 2023’e kadar süreleri olacağı bildirildi.

Müşterilerin borçlarını ödememeleri durumunda teminat olarak gösterilen Bitcoinlerin borsa tarafından otomatik olarak satılacağı vurgulandı.

Kullanıcılar, 2021 yılında piyasaya sürülen bu program sayesinde ellerindeki Bitcoin varlıklarının %30’una kadar dolar cinsinden borç alabiliyordu. Coinbase, programı durdurma kararına gerekçe olarak müşterilerin azalan ilgisini ve yeni ürünlere karşı yükselen talebi gösterdi.

Hizmetlerin sadece bireysel kullanıcılar için sona ereceğini belirten Coinbase, Prime veya kurumsal müşterilerin bundan etkilenmeyeceğini vurguladı.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Coinbase sözcüsü, sorunsuz bir geçiş sağlamak için detaylı bir çalışmanın sürdürüldüğünü belirtti:

Etkilenen kredi sahiplerini bilgilendirdik ve onlar için sorunsuz bir geçiş sağlamak için dört aylık bir kredi geri ödeme süresi ve Coinbase One aracılığıyla öncelikli müşteri desteğine erişim sağlamak da dahil olmak üzere ekstra önlemler alıyoruz.

ABD’li borsa ilk olarak mayıs ayında yaptığı bir başka duyuruda Bitcoin destekli kredi hizmeti Coinbase Borrow programını için yeni yatırımcı almayı durdurduğunu duyurmuştu.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!