Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Decentraland Metaverse İkinci Kez Moda Haftasına Ev Sahipliği Yapacak

Birçok büyük şirketin sanal arazi satın aldığı Decentraland (MANA), önümüzdeki ay ikincisi düzenlenecek Metaverse Moda Haftası’na (MVFW) hazırlandığını duyurdu.

Decentraland 27 Şubat tarihinde resmi blog sitesi üzerinden yayınladığı gönderide, önümüzdeki ay ikincisi düzenlenecek Materverse Moda Haftası’na hazırlandığını açıkladı. Şirket, etkinlik kapsamında birçok ünlü markayı dijital giyilebilir ürünlerini sergilemeleri için bir araya getireceğini bildirdi.

Decentraland’ın lüks bölgesinde 28-31 Mart tarihleri arasında gerçekleşeceği belirtilen etkinlikte Dolce & Gabbana, Tommy Hilfiger ve Dundas yeni koleksiyonlarla geri dönerken Miami Moda Haftası da etkinliğe katılarak dijital bir moda etkinliğine katılan ilk tanınmış moda haftası olacak.

Bu yılki etkinliğin açık metaverseler arası birlikte çalışabilirlik ve Web3 potansiyelleri üzerine odaklandığını belirten Decetraland, etkinliğin düzenlenmesinde ünlü moda şirketin UNXD, metaverse platformu Spatial ve artırılmış gerçeklik şirketi OVER ile birlikte çalıştığını söyledi.

Şirket, haftanın temasının “Geleceğin Mirası” olacağını ve Web3’e ilk adımlarını atan geleneksel moda evlerini ön plana çıkararak işleyeceğini bildirdi.

Verilen bilgilere göre etkinlik süresince defilelerin yanı sıra pek çok sosyal ve sanatsal etkinlik düzenlenecek. Dolce & Gabbana, Tommy Hilfiger ve Adidas koleksiyonlarını sergilerken DKNY etkinlik süresince pop-up sanat galerisi ve restoranı ile hizmet verecek.

Coingecko verilerine göre son 30 günde %7,3 değer kaybeden MANA, son 24 saatte %0,3 düşüş yaşayarak yazım itibariyle 0,6478 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Decentraland, geçtiğimiz yıl mart ayında ilk Metaverse Moda Haftası’nı gerçekleştirmişti.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!