verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dijital Bankacılık Devi Revolut Tam Kapsamlı Kripto Para Hizmetleri İçin İngiltere’den Onay Aldı

Londra merkezli kripto para ve bankacılık hizmetleri veren Revolut, İngiltere Mali Davranış Otoritesinden (FCA) kripto para hizmetleri sunabilmek için onay aldı.

Revolut, 26 Eylül günü İngiltere Mali Davranış Otoritesinin “kayıtlı kripto para firmaları” tablosuna eklendi. Dünya çapında 20 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan Revolut, uzun bekleyişinin ardından kripto varlıklar konusunda tam kapsamlı işlem yapabilmek için legal statüsünü kazanmış oldu.

Revolut, geçtiğimiz aylarda firmaların başvuruları incelenirken faaliyetlerine devam etmelerini sağlayan FCA’in Geçici Kayıt Rejimi (TRR) kapsamında İngiltere’de kripto para alım-satım yetkisi talep etmişti. Bu talep İngiltere tarafından onaylanmış ve geçici hizmet yetkisi Revolut’a verilmişti. O dönemde Revolut ile birlikte TRR sistemine dahil edilen diğer 4 kurumun aksine, Revolut firmasına tam onay geçtiğimiz günlerde verildi.

Öte yandan Revolot’un ABD üzerinde legal bir şekilde çalışabilmek için başvurularda bulunduğu hatta bu başvuru kapsamını geçtiğimiz günlerde genişlettiği de biliniyor. İngiltere tarafından alınan bu onay belki de ABD cephesinin de düşüncelerini pozitif yönde etkileyebilir ve şirketin kripto para operasyonlarını global çapta büyütmesinde yardımcı olabilir.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!