Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Donald Trump ABD’nin En Büyük Bitcoin Konferanslarından Birinde Konuşacak

Donald Trump bu ay içerisinde gerçekleşecek bir Bitcoin (BTC) konferansına katılacak.

ABD’nin eski Başkanı Donald Trump, 25-27 Temmuz tarihleri ​​arasında Nashville’de yapılacak olan Bitcoin 2024 konferansında konuşmacı olarak yer alacak.

Geçtiğimiz süreçte kripto paralara verdiği destekle öne çıkan ve favori aday olarak gösterilmeye devam eden Trump, geçen sene Bitcoin 2023 Konferansı’nda da konuşma yapmıştı.

Konferansa Bitcoin ve kripto para destekleriyle zaman zaman öne çıkan Robert F. Kennedy Jr., eski başkan adayı Vivek Ramaswamy ve Cumhuriyetçi Senatör Bill Hagerty ve Marsha Blackburn gibi politikacılarda katılacak.

Joe Biden’ın kripto para çıkmazı

Trump’ın coşkulu kripto para taraftarlığı Joe Biden’ı bu alanda da geride bırakmaya yetti. Bu durumun farkında olan Biden cephesi, Trump’ın büyük bir bilinmezlikten faydalanarak kendini öne çıkarmaya çalıştığını belirtmişti.

Biden özellikle son haftalarda kripto para sektörüne yönelik çalışmalarla öne gelse de bunlar henüz yeterli görülmedi. Kısa süre önce yapılan bir anket, Trump’ın sırf kripto para tutumu sayesinde Biden seçmeninden oy kapmayı başardığını gözler önüne sermişti.

ABD seçimlerinin 5 Kasım tarihinde yapılması bekleniyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!